šeštadienis, rugsėjo 26 d.
JK ministras pirmininkas rengia karantino švelninimo planą, pasirodė gairės darbuotojams
BNS

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) kitą sekmadienį paskelbs savo planą visoje šalyje įvestam karantinui švelninti, pasirodžius naujoms gairėms, kaip išlaikyti socialinį atstumą darbo vietose, sakoma žiniasklaidos pranešimuose.

Kovo pabaigoje paskelbtas nurodymas žmonėms būti namie ketvirtadienį turi būti persvarstytas, bet vyriausybė jau sakė, kad karantino priemonės bus švelninamos palaipsniui.

Su kompanijų vadovais ir profesinėmis sąjungomis parengtos naujos gairės, su kuriomis susipažino transliuotojas BBC ir laikraštis „Financial Times“, rodo, jog biurų darbuotojai bus skatinami dar ne vieną mėnesį likti namie, kad nebūtų apkraunama transporto sistema.

Tačiau tais atvejais, kai žmonės privalo pasirodyti darbovietėje, kompanijos raginamos išskirstyti pamainas, užtikrinti, kad žmonės nesidalytų stalais ar raštinės reikmenimis, sustiprinti higienos priemones, neatidaryti valgyklų darbuotojams ir apriboti liftais važiuojančių žmonių skaičių.

Parduotuvių ir bankų skyrių darbuotojai, aptarnaujantys klientus, privalo būti apsaugoti plastiko skydais, sakoma rekomendacijose, tačiau jose nėra detalių, kokių apsaugos priemonių gali būti reikalaujama kitiems darbuotojams.

Britams šiuo metu nurodoma neiti iš namų, nebent reiktų vykti į darbą, nusipirkti būtiniausių dalykų ar pasportuoti, tačiau šiais atvejais jiems privalu laikytis mažiausiai 2 m atstumo nuo kitų žmonių.

Socialinio atstumo išlaikymas vėl paleidžiant ekonomiką kelia didžiulių problemų.

„Tai neveiks kalbant apie aviaciją ar bet kurias kitas viešojo transporto formas – ir problema yra ne lėktuvas, o erdvės trūkumas oro uoste“, – sakė Londono Hitrou oro uosto vadovas Johnas Hollandas-Kaye (Džonas Holandas-Kėjus).

„Vieninteliam dideliam keleiviniam lėktuvui reikėtų kilometro ilgio eilės“, – rašė jis laikraštyje „The Daily Telegraph“.

Didžioji Britanija yra tarp labiausiai COVID-19 pandemijos paveiktų šalių. JK jau mirė iš viso 28 446 žmonės, kuriems buvo testais patvirtinta COVID-19, ir šis skaičius jau beveik prilygsta labiausiai Europoje paveiktos Italijos aukų skaičiui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 04 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt