ketvirtadienis, spalio 1 d.
JK mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius viršijo 32 000 ir yra antras pasaulyje
Alfa.lt

Jungtinėje Karalystėje nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirusių žmonių skaičius padidėjo iki 32 313 ir dabar yra antras didžiausias pasaulyje, rodo antradienį paskelbti oficialūs duomenys.

Nacionalinio statistikos biuro skaičiai rodo, kad JK pagal COVID-19 aukų skaičių jau pralenkė Italiją, kurioje užregistruotos 29 029 mirtys nuo šios ligos, ir dabar atsilieka tik nuo Jungtinių Valstijų, kur mirė 68 700 koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

Nauji duomenys iš JK dar neįtraukti į kasdien vyriausybės skelbiamus COVID-19 skaičius; remiantis vyriausybės skelbiama informacija, koronaviruso aukų skaičius šalyje siekia 29 427.

Kol kas Sveikatos ministerija skelbia tik ligoninėse mirusių žmonių, kuriems buvo patvirtinta COVID-19, skaičių.

Tuo metu Nacionalinis statistikos biuras duomenis skelbia kas savaitę; į juos įtraukiamos mirtys, užregistruotos ne tik ligoninėse, bet ir namie, slaugos namuose ir kitose įstaigose.

Naujausi skaičiai atspindi situaciją, buvusią balandžio pabaigoje – tai reiškia, kad Jungtinė Karalystė jau kelias dienas tikriausiai pirmavo Europoje pagal mirčių nuo COVID-19 skaičių.

Tačiau JK tvirtina, kad tarptautiniu mastu lyginti duomenis yra sudėtinga dėl skirtingų informacijos teikimo būdų ir kriterijų.

„Nė viena šalis taip greitai, dažnai ar taip plačiai ir išsamiai, kaip galime mes JK, nepateikia duomenų apie registruojamas mirtis“, – socialiniame tinkle „Twitter“ teigė Nacionalinio statistikos biuro sveikatos analizės vadovas Nickas Stripe'as.

2020 05 06 08:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt