šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
JK opozicinės partijos siūlo pirmalaikius rinkimus surengti gruodžio 9-ąją
tiesa.com
pixabay nuotrauka

Siekdamos užtikrinti, kad Didžioji Britanija nepasitrauktų iš Europos Sąjungos (ES) be sutarties, dvi šalies opozicinės partijos nori pirmalaikius rinkimus surengti net anksčiau negu yra pasiūlęs ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

Škotijos nacionalinė partija (SNP) ir Liberalų demokratų partija (LDP) sako, jog sieks, kad rinkimai būtų surengti gruodžio 9 dieną – trimis dienomis anksčiau negu yra pasiūlęs B. Johnsonas ir likus keleriems metams iki kitų eilinių rinkimų 2022 metais.

Partijos taip pat planuoja prašyti ES lyderių pratęsti „Brexit“ terminą bent iki sausio 31 dienos, kad būtų daugiau laiko apsvarstyti B. Johnsono pasiūlytą išstojimo sutartį.

B. Johnsonas yra pareiškęs, jog tuo atveju, jeigu įstatymų leidėjai pritars pasiūlymui pirmalaikius rinkimus surengti gruodžio 12-ąją, jis mėgins greitai prastumti savo „Brexit“ sutartį parlamente.

Premjeras siekia, kad „Brexit“ terminas, kuris sueina spalio 31-ąją, būtų atidėtas tik kelioms savaitėms, nes nori ir toliau daryti spaudimą parlamentarams.

2019 10 27 18:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt