sekmadienis, gegužės 31 d.
JK parlamentas patvirtino Johnsono pasitraukimo iš ES planą
tiesa.com
Facebook nuotrauka

JK parlamentas patvirtino premjero Boriso Johnsono pasitraukimo iš Europos Sąjungos įstatymo projektą, praneša „Sky News“.

Už įstatymo projekto patvirtinimą balsavo 358 parlamentarai, prieš buvo 234. B. Johnsono vyriausybė balsavimą laimėjo užtikrinta 124 balsų persvara. Įstatymą dar turės patvirtinti simbolinę galią turintys Lordų rūmai, tačiau jis įsigalios ne vėliau kaip sausio 29 dieną.

Tai reiškia, kad Europos Parlamento plenarinė sesija kitų metų pradžioje taip pat galės patvirtinti „Brexit“ susitarimą, kas atvers kelią JK palikti bendriją sausio 31 dieną, kaip ir planavo B. Johnsonas. Įstatymo projektas taip pat užtvirtina, kad JK pereinamojo laikotarpio terminas išstojant iš ES negalės būti pratęstas po 2020 metų, skelbia BBC.

Verta paminėti, kad 124 blasų persvara yra gerokai didesnė, negu konservatorių turimų mandatų kiekis. Toriai šiuo metu parlamente turi 80 vietų daugumą. Tai pirmasis balsavimas naujosios sudėties parlamente, kurį laimėjo premjeras. Europos Tarybos vadovas Charles'is Michelis išreiškė paramą rezultatui ir teigė, kad tai padės įnešti užtikrintumo.

Projekto įgyvendinimo terimnas atskiru balsavimu taip pat buvo patvirtinas. Už jį balsavo 353, prieš – 243 parlamentarai. Tačiau ši skuba didina pavojų, kad Londonui ir Briuseliui iki numatyto galutinio termino ateinančių metų pabaigoje gali nepavykti sudaryti susitarimo dėl tolesnių prekybos ryšių.

Per praėjusios savaitės pirmalaikius rinkimus B. Johnsono Konservatorių partija gavo 365 mandatus 650 vietų Bendruomenių Rūmuose. Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija, užleidusi valdžią konservatoriams nuo 2010 metų ir krečiama vidinių konfliktų dėl JK vietos pasaulyje, patyrė savo didžiausią pralaimėjimą nuo 1935-ųjų.

Per praeitą savaitę vykusius rinkimus toriai perėmė parlamento kontrolę, todėl beveik nebeliko abejonių, kad JK taps pirmąja iš Europos Sąjungos pasitraukusia nare, nutraukdama beveik pusę šimtmečio trukusią narystę. „Dabar yra metas veikti drauge kaip vienai atgaivintai šaliai, vienai Jungtinei Karalystei, kupinai atnaujinto pasitikėjimo savo nacionaliniu likimu ir galiausiai pasiryžusiai pasinaudoti dabar priešais mus esančiomis galimybėmis“, – prieš penktadienio balsavimą įstatymų leidėjams sakė B. Johnsonas.

„Tai bus padaryta. Tai baigsis. Apgailėtina pastarųjų trejų su puse metų istorija baigsis, ir mes galėsime žengti pirmyn“, – pridūrė jis. Galutinis balsavimas dėl B. Johnsono siūlomų išstojimo sąlygų įvyks įstatymų leidėjams sausio pradžioje sugrįžus į darbą po kalėdinių atostogų, greičiausiai – sausio 9-ąją.

2019 12 20 17:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt