trečiadienis, spalio 5 d.
JK parlamentas patvirtino prekybos susitarimą su ES po „Brexito“, jį pasirašė ir premjeras
Alfa.lt

Bendruomenių Rūmai trečiadienį 521 balsu prieš 73 patvirtino susitarimą su Europos Sąjunga dėl prekybos po „Brexito“, pranešė Britanijos visuomeninis transliuotojas BBC.

Vėliau trečiadienį susitarimą pasirašė ir britų premjeras Borisas Johnsonas, pavadinęs jį „nuostabių santykių“ tarp Londono ir Briuselio pradžia.

Bendruomenių Rūmai pritarė susitarimui, nors opozicija reiškė rimtų nuogąstavimų; tikimasi, kad vėliau trečiadienį jį priims ir Lordų Rūmai.

JK parlamente per debatus premjeras pasakė, kad šis susitarimas pranašauja „naujus santykius tarp Britanijos ir ES, kaip suverenių lygių [partnerių], kurias jungia draugystė, prekyba, istorija, interesai ir vertybės“.

„Su šiuo [susitarimu] mes būsime draugiška kaimynė, geriausia draugė ir sąjungininkė, kokią tik galėtų turėti ES“, – sakė jis.

Pasirašęs susitarimą, kuris buvo į Londoną atskraidintas JK Karališkųjų oro pajėgų lėktuvu, B. Johnsonas sakė: „Tai puikus sandoris šiai šaliai, taip pat ir mūsų draugams bei partneriams.“

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis per Briuselyje 9 val. 30 min. vietos (10 val. 30 min. Lietuvos) laiku įvykusią ceremoniją žurnalistų akivaizdoje pasirašė 1 246 puslapių Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimą, kuris po mėnesius trukusių sunkių derybų pagaliau buvo pasiektas Kūčių dieną.

„Kelias buvo ilgas. Atėjo laikas pamiršti „Brexitą“. Mūsų ateitis kuriama Europoje“, – sakė U. von der Leyen.

Ketvirtadienį 23 val. (penktadienį 1 val. Lietuvos laiku) Didžioji Britanija pasitrauks iš Europos bendrosios rinkos ir muitų sąjungos, pasibaigus sunkiems metams ir pereinamajam laikotarpiui po „Brexito“, kai vyko intensyvios ir sunkios derybos dėl būsimų prekybinių ryšių.

2020 12 30 18:33
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt