pirmadienis, spalio 26 d.
JK pasirašė dar vieną susitarimą dėl vakcinos nuo koronaviruso įsigijimo
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės vyriausybė pasirašė jau ketvirtą susitarimą dėl vakcinos nuo koronaviruso įsigijimo, iš farmacijos gigantų GSK ir „Sanofi“ užsitikrindama iki 60 mln. dozių dar eksperimentiniais laikomų skiepų.

Portalo BBC duomenimis, šalies valdžia jau anksčiau yra pasirašiusi susitarimą dėl 100 mln. dozių iš Oksfordo universiteto ir „AstraZenecos“ bendrai vystomos vakcinos. Šalis yra užsitikrinusi ir dar 90 mln. dozių kitų dviejų gamintojų potencialių vakcinų.

Tačiau kol kas nėra visiškai aišku, kuri, jei bent kuri, vakcina iš tiesų bus veiksminga.

Viso pasaulio valstybės yra skyrusios milijonus eurų COVID-19 vakcinai kurti, o daugybė farmacijos įmonių šiuo metu konkuruoja, kuri bus pirmoji, sukūrusi ir išmėginusi potencialius vaistus.

Naujausią JK valdžios susidomėjimą sukėlusi vakcina yra kuriama „Sanofi“ kompanijos bendradarbiaujant su GSK ir yra paremta rekombinantinių baltymų pagrindo technologija.

„Sanofi“, kuri šiuo metu lyderiauja vakcinos gaminimo procese, teigė, kad vakcinos sėkmės atveju visi reikalingi reguliaciniai leidimai turėtų būti gauti pirmoje 2021 m. pusėje.

„Sanofi“ ir GSK didina savo gamybos pajėgumus, kad galėtų per metus pagaminti iki 1 mlrd. dozių naujosios vakcinos.

Ši vakcina jau buvo papuolusi į nemenką tarptautinį skandalą, kai „Sanofi“ pareiškė pažadėjusi prioretizuoti JAV rinką ir jai suteikti didžiausią būsimos siuntos dalį. Šis požiūris pasikeitė, kai Prancūzijos, kurioje ir veikia „Sanofi“, premjeras Edouardas Philippe pareiškė, kad lygiavertis tiekimas visoms valstybėms yra „ne derybų objektas“.

Todėl pačiame naujausiame pranešime GSK ir „Sanofi“ patvirtino, kad jie yra „pasiryžę vakciną padaryti prieinamą visame pasaulyje“.

„Kartu su savo partneriais GSK mes džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su JK ir kai kurių kitų valstybių valdžia bei pasaulinėmis organizacijomis, kad padidintume savo pastangas kurdami saugią ir efektyvią vakciną ir ją padarytume prieinamą kaip įmanoma anksčiau“, – teigė „Sanofi Pasteur“ vykdomasis viceprezidentas Thomasas Triomphe‘as.

„Šitas įvairių vakcinų tipų pasirinkimas yra svarbus, nes mes dar nežinome, kuri, jei bent kuri, iš visų skirtingų tipų vakcinų iš tiesų bus saugi ir apsaugos nuo COVID-19, – teigė JK vakcinų darbo grupės vadovė Kate Bingham. – Kol pats susitarimas yra labai gera žinia, mes neturime atsipalaiduoti ar būti per daug optimistiški.“

2020 07 29 17:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt