antradienis, rugsėjo 27 d.
JK patvirtinta nauja „Modernos“ vakcina, apsauganti nuo omikron atmainos
BNS
Pexels
Laboratorija

Jungtinės Karalystės vaistų priežiūros institucija pirmadienį pranešė patvirtinusi atnaujintą „Moderna“ vakciną nuo koronaviruso, skirtą ne tik pirminiam užkrato variantui, bet ir omikron atmainai.

Vaistų ir sveikatos produktų priežiūros agentūra (MHRA) savo pareiškime nurodė, kad patvirtino vakcinos stiprinančiąją dozę saugusiesiems, „nustačiusi, kad ji atitinka JK priežiūros institucijos saugumo, kokybės ir veiksmingumo standartus“.

Tai yra pirmoji tokia „bivalentinė“ vakcina nuo COVID-19, patvirtinta Didžiojoje Britanijoje.

Pasak MHRA vadovės June Raine, klinikinio tyrimo duomenys rodo, kad šis preparatas sukelia „stiprų imuninį atsaką“ prieš pirminį virusą bei omikron atmainą ir bus „pagaląstas įrankis mūsų arsenale“, virusui nuolat evoliucionuojant.

Nors vakcinos padėjo sumažinti hospitalizacijos ir mirties nuo COVID-19 atvejų skaičių, dabartiniai skiepai daugiausia skirti kovai su ankstesnėmis infekcijos padermėmis. Pandeminiu tapęs koronavirusas pirmą kartą buvo aptiktas Kinijoje 2019 metais.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) liepą įspėjo, kad pandemija dar „toli gražu nesibaigė“, nes plinta omikron subvariantai ir atšaukiamos kontrolės priemonės.

Atnaujintas „Moderna“ preparatas, pavadintas „Spikevax Bivalent Original/Omicron“, skirtas apsisaugoti tiek nuo 2020 metais plitusio viruso, tiek nuo omikron atmainos (BA.1).

2022 08 15 16:08
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt