šeštadienis, spalio 24 d.
JK per praėjusią parą užregistruota 616 mirčių nuo koronaviruso
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės ligoninėse per praėjusią parą užfiksavus dar 616 mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, bendras aukų skaičius šalyje išaugo iki 18 738, ketvirtadienį skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Praėjusią parą užfiksuotų mirties atvejų skaičius yra mažesnis nei ankstesnę dieną, kai pranešta apie 759 ligoninėse mirusius žmones.

Vyriausybė tvirtina, kad JK jau pasiektas COVID-19 protrūkio pikas, taip pat vis garsiau kalbama apie galimą karantino apribojimų švelninimą.

JK lieka viena labiausiai pandemijos paveiktų šalių, ir prieš mėnesį įvedė griežtas socialinio atstumo taisykles.

Oksfordo universitetas ketvirtadienį pradėjo potencialios koronaviruso vakcinos bandymus su žmonėmis, tikėdamasis padaryti ją prieinamą visuomenei vėliau šiemet, jei tyrimas bus sėkmingas.

Tokia žinia nuskambėjo Anglijos vyriausiajam medicinos pareigūnui epidemiologui Chrisui Whitty trečiadienį perspėjus, kad kai kurios griežtos priemonės galėtų galioti JK iki šių metų pabaigos, kol bus sukurta vakcina.

Tačiau Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon ketvirtadienį pareiškė, jog į šiaurę nuo sienos su Anglija apribojimai galėtų būti palaipsniui atšaukiami, nors neatmetė galimybės, kad toje šalies dalyje ir toliau galios griežtas karantinas.

Vyriausybė Londone daugelio kritikuojama dėl atsako į protrūkį: teigiama, kad ji per vėlai įvedė apribojimus ir nepradėjo masiškai tirti gyventojų dėl COVID-19.

Šalyje taip pat nerimaujama, kad į statistiką įtraukiami tik ligoninėse išsityrusiems žmonėms patvirtinti užsikrėtimo atvejai ir kad tikrasis infekuotųjų skaičius gali būti daug didesnis.

Ypač didelį susirūpinimą kelia padėtis šalies slaugos namuose.

Sveikatos apsaugos pareigūnai taip pat sulaukia daug nepatogių klausimų apie asmeninių apsaugos priemonių tiekimą COVID-19 priešakinėse linijose dirbantiems medicinos ir slaugos darbuotojams, gydantiems bei prižiūrintiems koronavirusu užsikrėtusius pacientus.

2020 04 23 19:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt