pirmadienis, spalio 25 d.
JK pirmąkart nuo liepos per parą nemirė nė vienas COVID-19 pacientas
BNS
Pixabay.com
Londonas

Jungtinėje Karalystėje antradienį pirmą kartą nuo liepos per parą neužregistruotas nė vienas mirties nuo COVID-19 atvejis.

Tačiau šalyje didėja per parą nustatomų COVID-19 atvejų skaičius: per pastarąsias 24 valandas JK nustatyti 3 165 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, nors prieš savaitę šis paros skaičius buvo maždaug 2,5 tūkst., sakoma pranešimuose.

Šalies vyriausybė vis dėlto planuoja vėliau šį mėnesį atsisakyti kovos su pandemija priemonių Anglijoje. Britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas gegužės mėnesį pareiškė, kad nepaisant padėties dėl koronaviruso atmainos Delta, nėra rimtų priežasčių atidėti šiuos planus.

„Mes ir toliau kasdien vertinsime ir stebėsime duomenis“, – sakė JK vyriausybės atstovas ir pridūrė, kad kovos su pandemija priemonių panaikinimo planas „grindžiamas duomenimis, o ne datomis“.

Pastarąjį kartą visoje JK mirčių nuo COVID-19 nebuvo užregistruota liepos 30 dieną.

Sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas gyrė žinią apie tai, kad neužregistruota naujų mirties atvejų, kaip „neabejotinai gerą naujieną“, sakydamas, kad gruodžio mėnesį JK prasidėjusi vakcinacija „akivaizdžiai veikia“.

B. Johnsonas savo ruožtu paaiškino, kad šiuo metu vyriausybė bando išsiaiškinti, ar Delta, kuri pirmą kartą buvo nustatyta Indijoje, yra užkrečiamesnė už kitas pandeminio koronaviruso atmainas ir ar vykdomas vakcinavimas pakankamai „sustiprino“ Anglijos gyventojus.

Anglijoje, Velse ir kai kuriuose Škotijos rajonuose gegužės 17 dieną buvo atšaukta nemažai suvaržymų, leista keliauti į tokias „žalias“ šalis kaip Portugalija, Singapūras ir Islandija.

JK vyriausybė planuoja birželio 21-ąją atšaukti dar likusius socialinius suvaržymus. Tačiau daug kas baiminasi, kad Anglijoje gali išplisti atmaina Delta.

Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje išaiškinta per 4,4 mln. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, mirė daugiau kaip 127,7 tūkst. COVID-19 pacientų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 02 07:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt