antradienis, lapkričio 24 d.
JK planuojama atleisti dvigubai daugiau žmonių nei per praėjusią krizę
Alfa.lt

Remiantis naujausiomis prognozėmis, Jungtinės Karalystės darbdaviai planuoja atleisti dvigubai daugiau žmonių, nei buvo planuota per praėjusią ekonominę krizę.

Portalo BBC duomenimis, 2009 m. sausio–kovo mėnesiais buvo planuota nurėžti 180 tūkst. darbo vietų, o šių metų gegužę–liepą planuota darbo rinką sumažinti 380 tūkst. vietų, o iki rudens šis skaičius visiškai gali pasiekti net 735 tūkst. 

Dėl COVID-19 pandemijos įvestos karantino taisyklės didžiąją dalį JK ekonomikos visiškai sustabdė, darbuotojams privalėjus likti namuose, parduotuvėms užsidarius, o viešajam transportui sustabdžius veiklą. Todėl daugelis šalies verslų buvo priverstas mąstyti apie galimą biudžetų apkarpymą ir darbuotojų atleidimą.

Anglijos, Škotijos ir Velso darbdaviai privalo informuoti šalies Nemokumo tarnybą, jei jie planuoja atleisti 20 ar daugiau darbuotojų. Nors ši tarnybos gaunama informacija dažniausiai nebūna viešai prieinama, BBC, pasinaudodama Informacijos laisvės užklausos teise, atskleidė apie 380 tūkst. ties panaikinimo riba esančių darbo vietų.

Šiuos naujausius duomenis pavyko sulyginti su panašia informacija nuo pat 2008 m., kai dėl pasaulinės ekonominės krizės darbdaviai buvo atsidūrę panašioje situacijoje ir irgi turėjo atleisti daugybę žmonių. Paaiškėjo, kad dabartinė trijų mėnesių periodu planuojama atleidimų banga yra dvigubai didesnė nei ankstesnis „rekordas“ 2009 m. sausį–kovą – 180 tūkst. darbo vietų.

„Palyginti tai, kas vyksta dabar ir kas vyko per praeitą recesiją, gali mums parodyti, kad mes šiuo metu patiriame tokią nedarbo krizę, kokios dar nėra buvę“, – teigė Įdarbinimo studijų instituto (IES) vadovas Tony Wilsonas.

Kol kas nežinia, kada tiksliai ir kokiu mastu kompanijos ketina įgyvendinti darbuotojų atleidimo planus, nes Nemokumo tarnybai pateikiami duomenys būna tik preliminarūs ir ne visada įgyvendinami pilnai, dažnai pasikeitus aplinkybėms. 

2020 09 16 09:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt