ketvirtadienis, rugsėjo 29 d.
JK policija tiria, ar automobilio sprogimas prie ligoninės buvo tyčinė ataka
BNS
Scanpix
Didžioji Britanija

Jungtinės Karalystės policija ir žvalgybos tarnybos pirmadienį nustatinėjo, ar sprogimas taksi automobilyje prie Liverpulio ligoninės buvo tyčinis išpuolis, o miesto merė pareiškė, kad greita taksi vairuotojo reakcija padėjo išvengti potencialios katastrofos.

Sekmadienio rytą prie Liverpulio moterų ligoninės užsiliepsnojus taksi automobiliui, žuvo juo keliavęs vyras, o vairuotojas buvo sužeistas. Tyrimui vadovauja kovos su terorizmu policijos pareigūnai, tačiau jie kol kas nepaskelbė, kad incidentas laikomas teroristine ataka.

Trys vyresni nei 20 metų asmenys sekmadienį buvo sulaikyti vienu adresu šiame šiaurės vakariniame Anglijos mieste pagal Kovos su terorizmu įstatymą. Šiuo metu visi trys yra areštinėje.

Įtarimų sukėlė sprogimo laikas – kiek anksčiau nei 11 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku, minint Atminimo sekmadienį. Tą dieną Didžiojoje Britanijoje vyko pamaldos, skirtos per karus žuvusiems žmonėms atminti.

Anot Liverpulio merės Joanne Anderson (Džaon Anderson), taksi vairuotojas laiku užrakino savo automobilio duris, kad keleivis negalėtų išeiti.

„Taksistas savo didvyriškomis pastangomis sugebėjo užkirsti kelią potencialiai tikrai katastrofai ligoninėje“, – sakė ji transliuotojui BBC.

Taksistui, kurio vardas neskelbiamas, ligoninėje suteikiama pagalba dėl gyvybei nepavojingų sužalojimų.

JK vidaus reikalų sekretorė Priti Patel pareiškė esanti „nuolat informuojama apie šį siaubingą incidentą“.

Buvusio britų vyresniojo teroro aktų tyrėjo Nicko Aldwortho (Niko Oldvorto) nuomone, dar neaišku, ar incidentas buvo teroristinis išpuolis. Pasak jo, taksi automobiliui buvo padaryta „daug žalos dėl gaisro ir labai mažai žalos dėl sprogimo“.

Pasak N. Aldwortho, „kad ir kas buvo tame automobilyje, tai buvo mažo galingumo [užtaisas], arba nesuveikė tinkamai, arba tai buvo padegamasis užtaisas. Todėl manau, kad šiuo metu tai, kas įvyko, yra diskutuotina.“

Britanijoje šiuo metu oficialiai galioja „reikšmingas“ terorizmo grėsmės lygis – tai reiškia, jog kokio nors išpuolio tikimybė yra reali. Jungtinis terorizmo analizės centras pavojaus lygį nustato remdamasis žvalgybos duomenimis apie teroristinę veiklą šalyje ir užsienyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 15 14:34
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt