trečiadienis, liepos 6 d.
JK pratęsia piliečių evakuacijos iš Kabulo galutinį terminą
BNS
Scanpix
Protestai Londone

Jungtinė Karalystė buvo priversta pratęsti savo piliečių ir afganistaniečių, kuriems pavojų kelia Talibanas, evakuaciją iš Kabulo, pirmadienį pranešė britų dienraštis „The Times“.

Operacija išplečiama, nustačius daugiau asmenų, kurie turi būti išskraidinti iš Afganistano – jų skaičius išaugo nuo 6 tūkst. iki daugiau nei 12 tūkst. Dabar į evakuacijos programą įtraukti ne tik su britų kariais bendradarbiavę afganistaniečiai, bet ir vietos politikai, pilietinės visuomenės atstovai ir jų artimieji.

Britų Karališkosios oro pajėgos planuoja šią savaitę iš Kabulo evakuoti iki 6 tūkst. žmonių.

JK Gynybos ministerija sekmadienį pranešė, kad evakuoti jau 5725 žmonės, įskaitant 3,1 tūkst. Afganistano piliečių. Pasak šaltinių britų vyriausybėje, Afganistane tebėra 5–6 tūkst. asmenų, turinčių teisę atvykti į JK.

„Nuogąstaujama, kad šimtai, o gal net tūkstančiai, žmonių nespės išskristi“, – rašo laikraštis.

Jo duomenimis, britų premjeras Borisas Johnsonas per antradienį vyksiantį skubų Didžiojo septyneto (G 7) viršūnių susitikimą ketina paprašyti JAV prezidento Joe Bideno pratęsti JAV karių išvedimo iš Afganistano terminą, nustatytą rugpjūčio 31 d. Tačiau J. Bidenas sekmadienį išreiškė viltį, jog nukelti termino neprireiks.

„The Times“ pranešė, kad, tvyrant įtampai su JAV, Didžioji Britanija šią savaitę kreipsis pagalbos į Rusiją ir Kiniją. Leidinio žiniomis, „Johnsonas jaučia nusivylimą dėl Bideno“.

Anksčiau apie galimybę bendradarbiauti su tokiais „nepatogiais“ partneriais kaip Maskva ir Pekinas pareiškė JK užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas.

„The Times“ taip pat pažymėjo, kad britų kariuomenė būgštauja, jog kariškiai, mėginantys kontroliuoti minias Kabulo oro uoste, taps džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) taikiniais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 08 23 12:26
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt