antradienis, rugpjūčio 11 d.
JK premjeras B. Johnsonas dėl abejotinų santykių su JAV verslininke nebus nubaustas
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas, panašu, nebus nubaustas dėl savo galimai netinkamo elgesio su JAV verslininke Jennifer Arcuri, pranešė portalas „Daily Mirror“.

Po praėjusį rugsėjį pasirodžiusios laikraščio publikacijos, kad tuometinis Londono meras B. Johnsonas nenurodė savo asmeninių santykių su J. Arcuri, kuri gavo šimtus tūkstančių svarų savo verslams ir kartu su politiku keliavo į verslo susitikimus, Nepriklausomas policijos elgesio departamentas (IOPC) buvo pradėjęs tyrimą.

B. Johnsonas neigė bet kokius kaltinimus ir teigė, kad viskas buvo atliekama pagal taisykles.

Naujienų tarnybos „Reuters“ duomenimis, įprastai britų policijos elgesį vertinantis IOPC turėjo savo išvadas pateikti ketvirtadienį, tačiau „Daily Mirror“, besiremdama neįvardytais šaltiniais, anksčiau laiko nurodė, kad tarnybos nebesieks tirti šio įvykio.

Policijos elgesio departamentui šis klausimas buvo pavestas, nes per savo 2008–2016 m. mero kadenciją B. Johnsonas buvo Merijos policijos ir nusikaltimų tarnybos vadovas, o tai pagal pareigybę prilygsta komisarui.

Londono prokuratūra teigė, kad ji perspėjo IOPC, nes tuometinė J. Arcuri kompanija „Innotech“ iš Londono reklama užsiimančios „London & Partners“ gavo 11,5 tūkst. svarų paramą dviem renginiams 2013 ir 2014 m.

Verslininkė taip pat 2014 m. dalyvavo verslo misijoje Singapūre ir Malaizijoje kitos savo kompanijos „Playbox“ vardu.

Po šių įvykių J. Arcuri ne viename interviu teigė turėjusi „labai ypatingą draugystę“ su B. Johnsonu, nors ir tvirtino, kad politikas niekad nerodė jokio favoritizmo. Ji atsisakė įvardyti, ar tarp jų buvo romanas, tačiau pripažino, kad, prasidėjus skandalui, jis ją metė kaip „kokį gremliną“. 

2020 05 22 09:24
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt