trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
JK premjeras gina „AstraZeneca“ vakciną, kilus nerimui dėl galimos kraujo krešulių rizikos
BNS

Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas antradienį tvirtino, kad bendrovės „AstraZeneca“ vakciną nuo pandeminio koronaviruso saugu naudoti, virtinei Europos šalių sustabdžius skiepijimą šiuo preparatu dėl galimos kraujo krešulių susidarymo rizikos.

Vokietija, Italija ir Prancūzija pasekė kelių kitų valstybių pavyzdžiu ir sustabdė skiepijimą „AstraZeneca“ preparatu, suduodamos potencialų smūgį pasaulinei vakcinacijos kampanijai, kuria siekiama pažaboti ligą, jau nusinešusią per 2,6 mln. gyvybių.

Visgi Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), bendrovė „AstraZeneca“ ir Europos vaistų agentūra (EVA) tvirtina, kad naudoti šį preparatą saugu ir nesama ryšio tarp vakcinos ir užfiksuotų atvejų, kai paskiepytiems asmenims susidarė kraujo krešulių.

B. Johnsonas antradienį taip pat patikino, kad naudoti šią vakciną saugu.

„Vakcina saugi ir itin veiksminga“, – rašė premjeras laikraštyje „The Times“.

„Ji gaminama daugelyje vietų, pradedant Indija ir baigiant Jungtinėmis Valstijomis, taip pat ir Jungtinėje Karalystėje, ir naudojama visame pasaulyje“, – pridūrė jis.

Dėl „AstraZeneca“ vakcinos saugumo imta nerimauti, kai buvo pranešta apie atvejus, kai paskiepytiems žmonėms susidarė kraujo krešulių ar prasidėjo kraujavimas smegenyse. Taip pat pranešta apie nedidelį skaičių mirties atvejų.

Tačiau bendrovė „AstraZeneca“ ir britų medicinos ekspertai pareiškė, jog nėra jokių įrodymų, kad kraujo krešulių susidarė dėl skiepų, taip pat – kad paskiepytiems asmenims jų pasitaiko dažniau.

Vakciną sukūrė Jungtinės Karalystės ir Švedijos bendrovė „AstraZeneca“ kartu su Oksfordo universitetu. Jungtinėje Karalystėje jau sušvirkšta per 11 mln. šio preparato dozių. Apie jokias rimtesnes problemas pranešimų negauta.

Pirmadienį B. Johnsonas žurnalistams sakė, kad britų Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra (MHRA) yra „viena griežčiausių ir labiausiai patyrusių reguliuotojų pasaulyje“.

„Jie nemato jokių priežasčių nutraukti skiepijimo programą... nei dėl vienos iš šiuo metu naudojamų vakcinų“, – sakė premjeras.

„Jie mano, kad jos itin veiksmingai mažina ne tik hospitalizacijų skaičių, bet ir riziką susirgti sunkia ligos forma ir mirtingumą“, – pažymėjo jis.

„Toliau neabejojame šia programa, ir labai puiku, kad ji taip sparčiai vykdoma visoje JK“, – pridūrė B. Johnsonas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 16 18:32
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt