trečiadienis, liepos 6 d.
JK premjeras ketina pertvarkyti ministrų kabinetą – šaltinis vyriausybėje
BNS
Scanpix
Borisas Johnsonas

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas trečiadienį pertvarkys vyriausybę, kilus klausimų dėl kai kurių jo ministrų darbo, pranešė vienas šaltinis vyriausybėje.

Nuskambėjus šiai žiniai kilo abejonių dėl užsienio reikalų sekretoriaus Dominico Raabo tolesnio darbo dėl kritikuojamos evakuacijos iš Afganistano.

Po kelias dienas trukusių spėlionių šaltinis Dauningo gatvėje patvirtino, kad B. Johnsonas atliks pakeitimų savo kabinete.

Pokyčiai padės „suburti stiprią vieningą komandą, kuri padėtų geriau atsigauti po pandemijos“, sakė tas šaltinis.

„Šią popietę premjeras paskirs ministrus, siekdamas suvienyti ir patobulinti visą šalį“, – pridūrė šaltinis.

Dėmesys bus sutelktas į D. Raabą ir švietimo sekretorių Gaviną Williamsoną, kurių nebuvo pastebėta pirmajame suole šalia B. Johnsono per kassavaitinę klausimų ir atsakymų sesiją Bendruomenių Rūmuose.

D. Raabas, balandį pavadavęs B. Johnsoną, kai šis dėl COVID-19 gulėjo reanimacijoje, sulaukė daug kritikos dėl savo atsako į krizę Afganistane.

Šis buvęs teisininkas atostogavo vienoje Graikijos saloje, kai vyriausybė skubėjo evakuoti JK piliečius ir Vakarams talkinusius afganistaniečius, Talibanui užgrobus valdžią šioje Vidurio Azijos valstybėje.

Tuo metu G. Williamsonas sulaukė lavinos skundų dėl to, kaip Britaniją apėmus koronaviruso epidemijai buvo uždaromos mokyklos, organizuojami egzaminai ir priimama į universitetus.

Spėliojama, kad D. Raabą gali pakeisti dabartinė užsienio prekybos sekretorė Liz Truss, pasiekusi virtinę tarptautinių susitarimų po sausį įvykusio galutinio Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Pranešama, kad „Brexito“ politikos koordinatorius Michaelas Gove'as galėtų pakeisti vidaus reikalų sekretorę Priti Patel – dar vieną užkietėjusią JK išstojimo iš ES šalininkę, spaudžiamą dėl padidėjusio migrantų iš Prancūzijos srauto ir įtariamo darbuotojų ujimo jos vadovaujamoje ministerijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 15 19:23
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt