šeštadienis, liepos 4 d.
JK premjeras tebesitiki sudaryti „Brexit“ susitarimą ir nenori pirmalaikių rinkimų
tiesa.com
Twitter.com, 10DowningStreet
Borisas Johnsonas

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pareiškė, kad tikimybė, jog pavyks sudaryti „Brexit“ susitarimą su Briuseliu, didėja, bet atmetė galimybę atidėti Britanijos išstojimą iš Europos sąjungos po spalio 31 dienos, jeigu sutartis nebūtų pasiekta.

Sakydamas kalbą prie savo rezidencijos Dauningo gatvėje B. Johnsonas taip pat pareiškė nenorįs pirmalaikių parlamento rinkimų ir paragino maištaujančius konservatorių įstatymų leidėjus nežlugdyti jo derybų su Briuselių bandymu balsuoti kartu su opozicija už teisės akto projektą, galintį priversti vyriausybę atidėti „Brexit“.

Oponentai nori užkirsti kelią

Britanijos premjero B. Johnsono oponentai paskelbė planą blokuoti „Brexit“ be sutarties

Didžiosios Britanijos premjero Boriso Johnsono oponentai, nusistatę prieš jo planą spalio 31-ąją išvesti Jungtinę Karalystę iš Europos Sąjungos su sutartimi arba be jos, pirmadienį paskelbė teisės akto projektą, turintį užkirsti tam kelią.

Leiboristų parlamentaro Hilary Benno per „Twitter“ paskelbto įstatymo projekte sakoma, kad „šio teisės akto tikslas – užtikrinti, jog JK spalio 31-ąją neišstotų iš Europos Sąjungos be sutarties, nebent parlamentas tam pritartų“.

B. Johnsono oponentai planuoja antradienį pateikti šį projektą svarstyti parlamentui per nepaprastuosius debatus „Brexit“ klausimu.

H. Bennas sakė, kad įstatymas suteikia B. Johnsono laikui pasiekti naują susitarimą su ES per ateinantį mėnesį vyksiantį Bendrijos viršūnių susitikimą, arba siekti, kad parlamento pritartų pasiūlymui išstoti be sutarties.

2019 09 03 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt