penktadienis, rugsėjo 30 d.
JK raginama padėti marokiečiui, kurį prorusiški separatistai nuteisė myriop
tiesa.com
Scanpix
Jungtinės Karalystės parlamentas.

Jungtinės Karalystės vyriausybė sekmadienį buvo paraginta siekti, kad į laisvę būtų paleistas marokietis, kurį Maskvos remiamų separatistų teismas kartu su dar dviem britais nuteisė mirties bausme.

Separatistų apsišaukėliškos „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) „Aukščiausiasis teismas“ šią savaitę skyrė mirties bausmę minėtiems trims vyrams po to, kai juos į nelaisvę paėmė Rusijos kariai.

Šie asmenys buvo apkaltinti veikę kaip samdiniai Ukrainos pusėje.

Skelbiama, kad marokietis Saaudunas Brahimas kartu su JK piliečiais Aidenu Aslinu (Eidenu Eislinu) ir Shaunu Pinneriu (Šonu Pineriu) balandį pasidavė rusams po kovų su Ukrainos pajėgomis apgultame Mariupolio uostamiestyje.

Britų vyriausybės narys Brandonas Lewisas (Brendonas Liuisas) televizijai „Sky News“ sakė, kad britų vyriausybė „visapusiškai bendradarbiauja“ su Ukrainos valdžios institucijomis ir mėgina padėti abiem šalies piliečiams po „fiktyvaus teismo proceso“.

Šie britai teisėtai kovojo Ukrainos kariuomenės pusėje ir pagal Ženevos konvenciją jie turi visišką teisę į karo belaisvių apsaugą, sakė B. Lewisas.

JK taip pat turėtų įsikišti ir dėl minėto marokiečio, televizijai „Sky News“ sakė jo draugė Zina Kotenko, šiuo metu gyvenanti Šiaurės Anglijoje, kur atvyko pabėgusi nuo Rusijos invazijos.

Z. Kotenko sakė, kad pirmą kartą 21 metų S. Brahimą sutiko Kyjivo naktiniame klube, ir jį apibūdino jį kaip „malonų“, „atvirą“ ir „linksmą“ žmogų. Ji pasakojo, kad vyras į kariuomenę buvo priimtas tik po keleto bandymų, nes prieš tai buvo nustatyta, kad jis yra per mažo svorio.

„Prašau, pasirūpinkite žmonėmis, kuriems rūpi demokratija, – JK vyriausybę paragino ji. – Žmonės yra balsas, žmonės yra vyriausybės veidas, o dabar vyriausybės veidas sėdi kalėjime... Prašau, išgelbėkite S. Brahimą.“

Maroko vyriausybė šio atvejo kol kas nekomentuoja. S. Brahimo tėvas vietos žiniasklaidai sakė, kad jo sūnus prieš teisėtai prisijungdamas prie kariuomenės studijavo Ukrainoje.

Abu minėti britai nuo 2018 metų gyvena Ukrainoje ir stojo ginti šalies, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, teigia jų šeimos. Jos neigia, kad jie buvo samdiniai, kaip tvirtina separatistų teismas.

48 metų Sh. Pinneris yra vedęs ukrainietę, o 28 metų A. Aslinas yra susižadėjęs su vietos gyventoja.

Sh. Pinnerio šeima šeštadienį pareiškė, kad yra „sugniuždyta“ po to, kai išgirdo teismo nuosprendį. Jie sako, kad „širdyse esame su visomis šeimomis, susijusiomis su šia siaubinga situacija“.

„Nuoširdžiai tikimės, kad visos šalys skubiai bendradarbiaus, kad užtikrintų saugų Shauno paleidimą arba apsikeitimą“, – sakė jie.

Ukrainos ambasadorius Londone Vadymas Prystaika penktadienį pareiškė, kad abu britai greičiausiai bus iškeisti į Ukrainoje laikomus prorusiškus įstatymų leidėjus.

„Tai bus mainai, – BBC sakė jis. – Svarbus klausimas yra tas, kokia bus kaina už tai.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 12 15:35
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt