trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
JK ruošiasi „didžiausiai per kelis dešimtmečius“ prieglobsčio sistemos pertvarkai
BNS

Jungtinės Karalystės vyriausybė trečiadienį paskelbė apie planus įgyvendinti didžiausią per kelis dešimtmečius prieglobsčio taisyklių pertvarką, nes dabartinė sistema „perkrauta“.

Vidaus reikalų sekretorė Priti Patel sakė, kad „Naujasis imigracijos planas“ bus grindžiamas „tikru prieglobsčio poreikiu, o ne galimybe sumokėti neteisėtai žmones gabenantiems asmenims“, tačiau iškart sulaukė pabėgėliais besirūpinančių organizacijų kritikos.

Šio plano tikslas – identifikuoti tikrus prieglobsčio prašytojus, atgrasyti nuo neteisėto patekimo į šalį ir pakeisti taisykles, kad būtų lengviau deportuoti asmenis, „neturinčius teisės“ būti šalyje, sakė P. Patel.

„Svarstome įvairias galimybes, kaip reformuoti visą prieglobsčio sistemą, ypač dėl žmonių, bėgančių nuo persekiojimo iš siaubingų pasaulio vietų“, – sakė vidaus reikalų sekretorė britų visuomeniniam transliuotojui BBC.

„Turime sugriauti šį neteisėto žmonių gabenimo modelį, turime įdiegti saugias ir teisėtas taisykles, kad iš tiesų galėtume padėti tikriems prieglobsčio prašytojams ne tik pabėgti nuo persekiojimo, bet ir įsikurti Jungtinėje Karalystėje“, – kalbėjo P. Patel.

„Šiuo metu mūsų sistema perkrauta“, – pridūrė ji.

Griežtesnės imigracijos taisyklės ir JK sienų apsauga buvo vieni pagrindinių prieš 2016 metų referendumą už „Brexitą“ agitavusios stovyklos pažadų.

„Dviejų pakopų sistema“

Remiantis pasiūlymais, prieglobsčio procedūros eiga priklausys nuo to, kaip – teisėtai ar neteisėtai – žmonės pateko į Britaniją.

„Jei žmonės atvyksta neteisėtai, jie nebegalės pretenduoti į tokias pat teises, kaip atvykstantieji teisėtai, ir jiems bus sudėtingiau pasilikti“, – sakė P. Patel.

„Jeigu jie, kaip daugiau nei 60 proc. nelegalių atvykėlių, atkeliavo čia per saugią valstybę, tokią kaip Prancūzija, jie iškart nepateks į prieglobsčio sistemą, kaip yra dabar“, – pridūrė vidaus reikalų sekretorė.

Britanijos Raudonojo Kryžiaus vadovas Mike'as Adamsonas (Maikas Adamsonas) šiuos planus pavadino „nežmoniškais“.

„Mes neturėtume spręsti, ar asmuo nusipelnė prieglobsčio, pagal tai, kaip jis čia atvyko“, – sakė jis.

„Šie pasiūlymai iš esmės sukuria nesąžiningą dviejų pakopų sistemą, kai apie kažkieno atvejį ar teisę gauti pagalbą sprendžiama pagal tai, kaip jis atvyko į šalį, o ne pagal tai, ar jam reikia apsaugos. Tai nežmoniška“, – kalbėjo M. Adamsonas.

Vyriausybė taip pat sieks reformuoti teisminį procesą, kad sparčiau vyktų deportavimo procedūra, nurodė Vidaus reikalų misterija ir pridūrė, kad po šios pertvarkos „bus daug sudėtingiau gauti pabėgėlio statusą remiantis nepagrįstais argumentais“.

Taip pat atliekami griežtesni amžiaus nustatymo testai, kad „suaugę migrantai nebeapsimestų paaugliais“.

Pernai maždaug 8 500 žmonių mažomis valtimis atplaukė į Britaniją per Lamanšo sąsiaurį.

Opozicinės Leiboristų partijos atstovas Nickas Thomasas-Symondsas (Nikas Tomasas-Saimondsas) sakė nuogąstaująs, kad šie planai „neatbaidys žmonių nuo pavojingų kelionių per Lamanšą, tačiau dėl jų be pagalbos gali likti beviltiškoje padėtyje atidūrę žmonės, tokie kaip prekybos žmonėmis aukos“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 24 18:12
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt