penktadienis, rugsėjo 25 d.
JK sako esanti pasiryžusi siekti prekybos susitarimo su ES, nepaisant nuomonių skirtumų
Alfa.lt

Jungtinė Karalystė penktadienį pareiškė, kad ji sieks prekybos su Europos Sąjunga po „Brexito“ sutarties, nepaisant Bendrijos kritikos dėl pažangos stokos naujausiame, ką tik pasibaigusiame derybų rate.

„Jungtinė Karalystė lieka pasiryžusi dirbti su Laisvosios prekybos susitarimu iš esmės“, – sakoma Dauningo gatvės pranešime.

Jame priduriama, kad esama „reikšmingų principinių nesutarimų kitose srityse“.

Kiek anksčiau Bendrijos „Brexito“ derybininkas Michelis Barnier išreiškė apgailestavimą dėl pažangos stygiaus naujausiame prekybos derybų su JK etape ir apkaltino Londoną vilkinant procesą.

„Tiesą sakant,.. mūsų turėtas tikslas dėl apčiuopiamos pažangos... buvo pasiektas tik iš dalies“, – po derybų per spaudos konferenciją sakė M. Barnier.

„Jungtinė Karalystė nenorėjo rimtai užsiimti tam tikrais esminiais klausimais“, – pridūrė jis.

JK Europos Sąjungą paliko sausio 31 dieną, ir abi pusės iki šių metų pabaigos turi susiderėti dėl naujo tarpusavio santykių pagrindo. M. Barnier patvirtino, kad Londonas vis dar atsisako pasinaudoti galimybe pratęsti šį terminą.

„Mums reikia realios pažangos iki birželio mėnesio, jei norime iki metų pabaigos surasti susitarimą, kuris atitiktų mūsų tarpusavio priklausomybės lygį ir mūsų geografinį artumą“, – sakė M. Barnier.

2020 04 25 10:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt