trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
JK skelbia daugiau sankcijų su Mianmaro kariuomene siejamam verslui
BNS
SCANPIX

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį paskelbė sankcijų Mianmaro bendrovei „Myanmar Economic Corporation“ (MEC) dėl jos ryšio su „sunkiais žmogaus teisių pažeidimais“.

Savaite anksčiau prieš šį su kariuomene siejamą konglomeratą veiksmų taip pat ėmėsi Vašingtonas.

MEC ir kitas su karine chunta siejamas konglomeratas, „Myanmar Economic Holdings Ltd“ (MEHL), vyrauja daugelyje šios išteklių turtingos Pietryčių Azijos valstybės ekonomikos sektoriuose, įskaitant prekybą alkoholiu, cigaretėmis ir plataus vartojimo prekėmis.

Vasarį civilinę vyriausybę nušalinusios mianmariečių ginkluotosios pajėgos perėmė ir valstybinių bendrovių kontrolę.

„Praėjus dviem mėnesiams nuo perversmo pradžios vasarį, Mianmaro kariuomenė krito į dar žemesnį lygį, beprasmiškai žudydama nekaltus žmones, įskaitant vaikus“, – pareiškime cituojamas britų užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas (Dominikas Rabas).

„Vėliausi JK veiksmai yra nukreipti į vieną pagrindinių kariuomenės finansavimo šaltinių ir didina jai žmogaus teisių pažeidimų kainą“, – pridūrė D. Raabas.

Didžioji Britanija, kaip ir JAV, praėjusią savaitę įvedė MEHL paveikusį draudimą įvažiuoti į jų teritorijas, taip pat įšaldė jos turtą. Vašingtonas taip pat ėmėsi veiksmų prieš MEC.

Londonas ketvirtadienį žengė panašų žingsnį, pabrėždamas, kad sankcijos MEC bus „nedelsiant pritaikytos dėl jos vaidmens darant rimtus žmogaus teisių pažeidimus, parūpinant lėšas kariuomenei, taip pat dėl jos ryšių su vyresniaisiais kariuomenės veikėjais“.

Tokios priemonės imtasi reaguojant į „patikimus įrodymus, kad ji [korporacija] išskiria lėšas Mianmaro kariuomenei paremti“, informavo Užsienio reikalų ministerija.

Generolai per abu labai slapius konglomeratus iš dalies ar visiškai kontroliuoja mažiausiai 133 įmones, nurodo aktyvistų grupė „Teisingumas Mianmarui“ (Justice for Myanmar).

Didžiąją dalį pelningos ir iš esmės nereguliuojamos prekybos nefritais bei rubinais kontroliuoja kariuomenės valdomos bendrovės.

MEHL, be kita ko, palaiko partnerystę su Kinijos, Japonijos, Pietų Korėjos ir Singapūro kompanijomis.

Remiantis rugsėjį paskelbta žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“ ataskaita, 1990–2011 metais tarnaujantiems kariuomenėje arba dimisijos pareigūnams, turintiems MEHL akcijų, buvo iš viso išmokėta maždaug 18 mlrd. JAV dolerių (15,3 mlrd. eurų).


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 01 17:41
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt