trečiadienis, balandžio 21 d.
JK sveikatos sekretorius: naujoji koronaviruso atmaina „buvo nekontroliuojama“
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas pareiškė, kad vyriausybė paskelbė griežtą karantiną pietryčių Anglijoje, nes nauja, labiau užkrečiama koronaviruso atmaina buvo „nekontroliuojama“.

„Veikėme labai greitai ir ryžtingai, – „Sky News“ sakė M. Hancockas. – Deja, naujoji atmaina buvo nekontroliuojama. Turime ją suvaldyti.“

JK premjeras Borisas Johnsonas šeštadienį paskelbė, kad Londono ir pietryčių Anglijos gyventojai negalės išeiti iš namų be būtino reikalo, siekiant sulėtinti naujos koronaviruso atmainos plitimą.

Naujos atmainos koronavirusas „atrodo persiduodantis reikšmingai lengviau“, per televiziją sakė B. Johnsonas. Pirminiai duomenys rodo, kad jo užkrečiamumas gali būti iki 70 proc. didesnis negu iki šiol plitusių įprastesnių atmainų, nurodė premjeras.

Jis paliepė nuo sekmadienio įvesti naujus suvaržymus Londone ir pietryčių Anglijoje – šiame regione galios „ketvirtojo lygio taisyklės“, „šių regionų gyventojai privalo likti namuose“ mažiausiai iki gruodžio 30 dienos.

Tokiu būdu siekiama sulėtinti naujausio koronaviruso sklaidą teritorijose, kur jis dar neišplito.

Naujosios priemonės reiškia, kad apie trečdalis Anglijos gyventojų per Kalėdas negalės keliauti ir susitikti su kitais žmonėmis.

2020 12 21 07:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt