antradienis, spalio 26 d.
JK teismas blokavo apeliaciją J. Deppo šmeižto byloje
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės teismas ketvirtadienį neleido Holivudo žvaigždei Johnny Deppui (Džoniui Depui) apskųsti sprendimo, palankaus vienam laikraščiui, parašiusiam, kad jis mušė savo buvusią žmoną Amber Heard (Amber Herd).

Du Apeliacinio teismo teisėjai atmetė J. Deppo prašymą leisti apskųsti žemesnės instancijos teismo sprendimą byloje dėl bulvarinio leidinio „The Sun“ 2018 metų straipsnio, kuriame aktorius buvo pavadintas „žmonmušiu“.

Apeliacinio teismo manymu, procesas aukštesniajame teisme buvo „visapusiškas ir teisingas“, teisėjas „išsamiai pagrindė savo išvadas“. Nebuvo niekaip parodyta, kad šios išvados būtų klaidingos dėl kokios nors metodinės ar įstatyminės klaidos, nurodė Teismas.

Lapkričio mėnesį priimta nutartis buvo nepalanki „Karibų piratų“ (Pirates of the Caribbean) žvaigždei; aktoriui buvo nurodyta sumokėti laikraščio leidėjams „News Group Newspapers“ (NGN) 628 tūkst. svarų (733 tūkst. eurų) teisinių išlaidų.

Anksčiau šį mėnesį pateiktoje paraiškoje dėl apeliacijos J. Deppo advokatai reiškia abejones jo buvusios žmonos parodymais per pradinį teismo procesą dėl šmeižto.

Advokatų teigimu, A. Heard labdarai skyrė tik nedidelę dalį per skyrybas jai priteistos sumos, o ne visą, kaip ji tvirtino, esą nuteikdama teismą prieš J. Deppą.

Apeliacinio teismo sprendime sakoma, jog mažai tikėtina, kad J. Deppas „paneigtų teisėjo išvadas faktiniais klausimais“.

„The Sun“ atstovė po Teismo sprendimo sakė, jog laikraštis „buvo visiškai įsitikinęs“, kad leidimas teikti apeliaciją nebus duotas, ir yra „patenkintas šiandienos sprendimu“.

„Byla buvo nuodugniai, teisingai ir tinkamai išnagrinėta, ir šiandienos sprendimas patvirtina drąsius Amber Heard parodymus teismui dėl smurto artimoje aplinkoje, nors kaltininkas ne kartą mėgino pakenkti jai ir ją nutildyti“, – sakė atstovė.

Skausmingos detalės

Nesėkminga byla dėl šmeižto jau pakenkė J. Deppo karjerai. Vėliau aktorius sakė, kad jo buvo paprašyta atsisakyti vaidmens „Fantastinių gyvūnų“ (Fantastic Beasts) filmų franšizėje pagal Hario Poterio autorės J. K. Rowling (Dž. K. Rouling) knygą.

Byla, atskleidusi aktoriaus problemas dėl alkoholio ir narkotikų, buvo vadinama „didžiausiu Anglijos XXI amžiaus šmeižto procesu“.

NGN rėmėsi tiesos gynimu, teigė turėjusi svarų pagrindą minėtam 2018-ųjų straipsniui ir pateikė detalią informaciją apie 14 įtariamų J. Deppo smurtavimo prieš A. Heard atvejų.

Po tris savaites skelbtų liudijimų apie audringus poros santykius teisėjas atmetė J. Deppo ieškinį ir sakė, jog buvo įrodyta, kad straipsnis yra „iš esmės teisingas“.

J. Deppas sakė veiksmų ėmęsis todėl, kad „The Sun“ įtarimai „pakenkė“ judėjimui „#MeToo“, kurį laikraštis bandė paremti, sakė jo advokatas Davidas Sherborne'as (Deividas Šerbornas).

16 teismo proceso, kuriame dalyvavo abu buvę sutuoktiniai, dienų pernai liepą atskleidė skausmingų detalių apie poros santykius.

J. Deppas kelias dienas turėjo dalyvauti kryžminėje apklausoje ir jos metu pripažino, kad tik miglotai prisimena kai kuriuos įvykius, nes būdavo pavartojęs narkotikų.

Tačiau jis kategoriškai atmetė kaltinimus, kad trejus metus, kovodamas su priklausomybe nuo narkotikų, smurtavo prieš A. Heard, 2016 metais galiausiai nusprendusią siekti teismo uždraudimo sutuoktiniui artintis prie jos ir padavusią skyrybų prašymą.

J. Deppas yra taip pat iškėlęs bylą A. Heard Jungtinėse Valstijose, dėl laikraščio „The Washington Post“ 2018 metų straipsnio, kuriame ji teigė tapusi smurto artimoje aplinkoje auka.

2021 03 25 20:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt