antradienis, birželio 15 d.
JK valdžia yra pasirengusi atverti rinką „chloruotai vištienai“ iš JAV
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės valdžia teigia pasirengusi atverti šalies rinkas žemesniais kokybės standartais pagamintiems maisto produktams iš JAV, tą numatant planuojamame prekybiniame susitarime su Donaldu Trumpu.

Portalo „The Independent“ duomenimis, tokiu veiksmu šalies vyriausybė nesutiko ištesėti savo rinkiminio pažado neleisti JK lentynas pasiekti vadinamiesiems „chloruotiems viščiukams“ ir nusileido JAV derybininkų daromam spaudimui.

Nors ministrai iš tiesų planuoja leisti tokiems produktams kaip chloruota vištiena ar hormonais šerta jautiena pasiekti britų prekybos centrus, tačiau tuo pačiu nori pritaikyti tam tikrus muitus, siekiant apsaugoti vietos ūkininkus nuo nesąžiningos konkurencijos.

Toks sprendimas gerokai sumažintų esamų Europos kokybės ir higienos reikalavimus kai kuriems maisto produktams. 

Pagal vadinamąjį „dvigubo muito“ sistemą, amerikiečių agroverslas galėtų prekiauti JK net jei jie neatitinka britų ūkininkams taikomų gamybos reikalavimų, tačiau privalės mokėti papildomą muitą. Valdžios teigimu tokia sistema leis šalies ūkininkams turėti „sąlyginį pranašumą“ prieš pigesnes JAV prekes.

Portalo „Daily Telegraph“ duomenimis, kai kurie kabineto ministrai, kaip dešinioji Liz Truss, norėtų žengti dar toliau ir galiausiai per 10 m. panaikinti šį muitą, kad vietos ūkininkai turėtų laiko prisitaikyti prie „naujos realybės“.

2017 m. tuometinis aplinkos, maisto ir kaimo reikalų sekretorius Michaelas Gove‘as tvirtino, kad minėtųjų produktų britų prekybos centruose niekados nebus, o dar sausį M. Gove‘ą pakeitusi sekretorė Theresa Villiers teigė ūkininkams, kad „chloruota vištiena nebus importuojama“.

Tačiau prasidėjus preliminariosioms deryboms su JAV, ministrai kiek sušvelnino savo retoriką. Sausio pabaigoje JAV valstybės sekretorius Mike‘as Pompeo teigė, kad šis klausimas yra svarbus jo šalies interesams.

Todėl dabar JK ministrai teigia, kad nemato nieko blogo su chloruota vištiena ir net būtų pasiryžę ją valgyti.

Su žemės ūkiu dirbančios NVO išreiškė nuogąstavimą, kad JAV ūkininkų vykdomas vištienos plovimas chloru yra naudojamas alternatyva gamybos patalpų švaros palaikymui. Taip pat, juos neramina ir gyvūnų šėrimas augimo hormonais ir 82 skirtingų pesticidų, kurie yra uždrausti ES ir JK, naudojimas.

2020 06 06 19:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt