trečiadienis, lapkričio 25 d.
JK valdžia „žlugdo šalies aviaciją“
Alfa.lt

Vadovaujantys Jungtinės Karalystės aviacijos sektoriaus asmenys išreiškė pasipiktinimą valdžia, kad šie vis dar nepatvirtino testavimų nuo COVID-19 šalies oro uostuose, pranešė portalas BBC.

Sautamptono, Aberdyno ir Glazgo oro uostus valdančios „AGS Airports“ vadovas apkaltino šalies vyriausybę „žlugdant JK aviaciją“, o kompanijos „Virgin Atlantic“ ir Hitrou oro uostų vadovai pabrėžė „lyderystės“ stoką bandant išspręsti testavimo klausimą, perspėjant, kad dėl šio sprendimo daugybė darbo vietų kabo ant plauko.

Tačiau JK transporto departamentas tvirtina ir taip stipriai remiantis sektorių.

Aviacijos sektorius testavimą oro uostose mato kai vieną iš geriausių priemonių, leidžiančių keleiviams kuo greičiau palikti privalomą izoliaciją, o kelionių industrijai kuo greičiau atsigauti po karantino.

Beveik visos kelionės į užsienį dėl pandemijos keliems mėnesiams buvo sustabdytos, o avialinijos, oro uostai ir kelionių kompanijos dėl to atleido tūstančius žmonių. 

„AGS Airports“ vadovas Derekas Provanas tvirtino, kad visas sektorius patyrė didesnį darbuotojų netekimo mastą nei 1980-aisiais žlugus šalies anglies pramonei.

„Tai tikrai nėra pagyrimas, kurį norėtų turėti bet kokia valdžia“, – teigė D. Provanas.

Prancūzija ir Vokietija jau yra pradėjusi testavimą oro uostuose keleiviams, kurie grįžta iš didelį sergamumą turinčių šalių. Tačiau JK politikai tokią galimybę jau ne vieną mėnesį dar tik svarsto.

Jų teigimu, yra siekiama įvesti dviejų testų sistemą, kuri sumažins galimybę neseniai pasigavusiems virusą gauti neigiamą rezultatą pirmojo patikrinimo metu. Būtent pagal šią sistemą, atliekant du testus poros dienų intervale, žmonės neprivalėtų būti užsidarę saviizoliacijoje pilnam 14 dienų laikotarpiui.

„Virgin Atlantic“ vadovas Shai Weissas teigė, kad testavimas yra „būtinas“ padedant ekonomikai atsigauti.

„Be laisvos ir greitos kelionės į JAV, mes nematysime aviacijos atsigavimo ir tai sulėtins JK ekonomikos atsigavimą, kuri ir taip yra recesijoje“, – teigė S. Weissas.

Bandomasis testavimo projektas buvo pradėtas rengti Hitrou oro uoste, tačiau jis kol kas nėra vykdomas, nes nebuvo gautas valdžios sutikimas. Oro uosto vadovas tvirtino, kad JK karantino sąraše esančioms valstybėms kiekvieną savaitę kintant, keliautojai į JK ir iš jos žaidžia sąvotišką „karantino ruletę“.

Iš minėtame sąraše atsidūrusių šalių atvykstantys keleiviai privalo užsidaryti į saviizoliaciją 14 d. Pagal įprastinę tvarką, valstybės į šį sąrašą būna įtraukiamos kai ten per savaitę užfiksuojama per 20 susirgimų 100 tūkst. gyventojų.

Pasak Hitrou oro uosto vadovo Johno Hollando-Kaye‘o, vyriausybė turi pakeisti nusistovėjusį požiūrį kaip įmanoma anksčiau.

„Manau, kad valdžia buvo labai atsargi ir besirūpinanti sveikatos krize, nors artėja bedarbystės krizė, – teigė jis. – JK vyriausybei reikia palaiktyti testavimo, kaip karantino alternatyvos, idėją, kad išsaugoti milijonus darbo vietų šalyje.“

2020 09 04 12:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt