ketvirtadienis, liepos 7 d.
JK vyriausybė neabejoja, kad vakcinos apsaugo ir nuo indiškosios koronaviruso atmainos
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės vyriausybė neabejoja, kad dabartinės vakcinos nuo koronaviruso apsaugo ir nuo šalyje plintančios užkrečiamesnės indiškosios atmainos, sekmadienį pareiškė sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas.

Anglija, Škotija ir Velsas pirmadienį ketina sušvelninti visuotinį karantiną, tačiau dėl indiškosios padermės plitimo kilo abejonių dėl tolesnio suvaržymų atšaukimo.

M. Hancockas televizijai „Sky News“ sakė, kad vyriausybė yra „labai tikra“, jog vakcinos suteikia apsaugą nuo B1.617.2 varianto, remiantis Oksfordo universiteto neseniai paskelbtais preliminariais duomenimis.

„Tai reiškia, kad galime ir toliau laikytis savo strategijos – kovoti su pandemija pasitelkdami vakcinas“, – pabrėžė sekretorius.

Didžiojoje Britanijoje, vienoje labiausiai koronaviruso paveiktų pasaulio valstybių, kur nuo šio užkrato mirė jau daugiau nei 127 tūkst. žmonių, vykdoma sparti imunizavimo kampanija: lig šiol šalyje visiškai paskiepyta beveik 20 mln. gyventojų.

Londono duomenimis, šią savaitę indiškosios atmainos atvejų skaičius išaugo nuo 520 iki 1 313.

Atsižvelgdamas į prastėjančią epidemiologinę padėtį aplink šiaurinius Boltono ir Blakberno miestus, JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas penktadienį pareiškė, kad bus paspartintas 50 metų ir vyresnių gyventojų, taip pat į rizikos grupę patenkančių asmenų skiepijimas antrąja vakcinos doze.

M. Hancockas savo ruožtu pažymėjo, jog Boltone „absoliuti dauguma“ naująja viruso atmaina užsikrėtusių pacientų turėjo galimybę vakcinuotis, bet ja nepasinaudojo.

Sekretorius perspėjo, kad indiškoji padermė dėl savo didelio užkrečiamumo galėtų „žaibiškai paplisti tarp nevakcinuotų grupių“ – taigi, valdžiai, anot jo, „reikia paskiepyti kuo daugiau žmonių“.

M. Hancockas taip pat atmetė kritiką, kad vyriausybė esą per vėlai priėmė sprendimą apriboti keliautojų srautus iš Indijos, kur anksčiau šiemet ėmė plisti naujoji koronaviruso atmaina.

2021 05 16 18:32
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt