ketvirtadienis, liepos 7 d.
JK vyriausybė nurodė aviakompanijoms vengti Baltarusijos oro erdvės, įšaldė „BelAvia“
Alfa.lt
aaaautorius
ppppparasas

Jungtinės Karalystės vyriausybė pirmadienį pranešė išsiuntusi instrukcijas britų civiliniams orlaiviams vengti Baltarusijos oro erdvės ir uždraudė šios šalies valstybinei oro bendrovei „BelAvia“ rengti skrydžius į Didžiąją Britaniją.

Londonas taip pat pareiškė, kad su sekmadienį įvykusiu incidentu, kai pigių skrydžių bendrovės „RyanAir“ laineris buvo priverstinai nutupdytas Minske ir buvo sulaikytas juo skridęs baltarusių opozicijos aktyvistas bei jo draugė, veikiausiai yra susijusi Rusija.

Susisiekimo sekretorius Grantas Shappsas sakė paliepęs Civilinės aviacijos valdybai (CAA) išsiuntinėti šias instrukcijas „siekiant užtikrinti keleivių saugumą“.

Jis taip pat įšaldė „BelAvia“ leidimą veikti Jungtinėje Karalystėje. Ši bendrovė rengia kasdienius skrydžius maršrutu, jungiančiu Londono Gatviko oro ir Minsko oro uostus per Paryžių. Jos reisų kodai sutampa su naudojamais Prancūzijos oro bendrovės „Air France“.

Britų užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas sakė iškvietęs Baltarusijos ambasadorių Londone, kad pareikštų jam vyriausybės pasipiktinimą šiuo „smerktinu“ incidentu ir „skandalingu tarpautinės teisės pažeidimu“.

Pasak D. Raabo, Londonas svarsto tolesnes sankcijas Baltarusijos autoritariniam prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai, be to, klausimas dėl incidento su „RyanAir“ lėktuvu bus iškeltas, kai Britanija ateinantį mėnesį organizuos Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą.

„Iš tikrųjų turime tam tikrų svertų, bet neapsimeskime, kad jie yra panacėja“, – diplomatijos vadovas sakė parlamentui. Jis atkreipė dėmesį, kad nuo pernai rugpjūtį įvykusių suklastotais laikomų Baltarusijos rinkimų, kuriuos lydėjo saugumo pajėgų susidorojimas su masiniais opozicijos protestais, Britanija yra paskelbusi sankcijas beveik 100 asmenų, susijusių su A. Lukašenkos režimu.

Paklaustas, ar esama įrodymų, siejančių A. Lukašenkos sąjungininkus Rusijoje su „RyanAir“ lėktuvo nutupdymu Minske ir žurnalisto Ramano Pratasevičiaus sulaikymu, D. Raabas atsakė: „Apie tai neturime jokių aiškių detalių.“

„Tačiau labai sunku patikėti, kad tokio pobūdžio veiksmų galėjo būti imtasi be mažų mažiausiai valdžios Maskvoje tylaus pritarimo“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 24 21:07
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt