sekmadienis, vasario 28 d.
JK vyriausybė patyrė pralaimėjimą Lordų Rūmuose dėl Vidaus rinkos įstatymo
BNS

Jungtinės Karalystės vyriausybė pirmadienį patyrė naują pralaimėjimą parlamente dėl prieštaringai vertinamo įstatymo, kuris būtų leidęs Londonui nepaisyti kai kurių su Europos Sąjunga sudarytos „skyrybų“ sutarties dalių.

Nerenkamų aukštųjų Lordų Rūmų nariai atmetė svarbias Vidaus rinkos įstatymo projekto nuostatas. Tas teisės akto projektas apibrėžia taisykles, kaip po „Brexito“ vyks prekyba tarp keturių JK istorinių ir geografinių sričių – Anglijos, Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos.     

Vyriausybė tvirtino, kad šis teisės aktas būtų sutekęs apsauginį tinklą, kurio galėtų prireikti, jei žlugtų derybos su Bendrija dėl būsimų prekybinių santykių nuo ateinančių metų. Vis tik pats ministrų kabinetas pripažįsta, jog įstatymo projektas „labai konkrečiai ir ribotai“ pažeidžia tarptautinę teisę.

Tačiau Lordų Rūmai nubalsavo už tai, kad būtų pašalintos nuostatos, susijusios su Šiaurės Airija, kuri nuo sausio 1 dienos taps vienintele JK dalimi, turinčia sausumos siena su ES, todėl šiai provincijai teks laikytis kai kurių bloko taisyklių.

Vadinamasis „Brexitas“ be susitarimo dėl ateities prekybinių santykių galėtų komplikuoti padėtį Airijos saloje, atsižvelgiant į politiškai jautrią sausumos sieną tarp JK priklausančios Šiaurės Airijos ir ES narės Airijos.

Briuselis jau ėmėsi teisinių veiksmų dėl minimo Londone svarstomo įstatymo projekto.

Vyriausybės atstovas po pirmadienį įvykusio balsavimo pareiškė, kad pašalintos nuostatos bus vėl pridėtos, kai teisės aktas bus perduotas atgal Bendruomenių Rūmams, kur premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) turi tvirtą daugumą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 10 09:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt