antradienis, rugpjūčio 4 d.
Johnsonas: „Brexit“ įgyvendinti Didžiajai Britanijai reikia naujo parlamento - parlamentarai pasiūlymui pritarė
tiesa.com
facebook nuotrauka

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas teigia, kad naujas parlamentas yra reikalingas, norint užsitikrinti „naują mandatą vykdyti tautos valią ir įgyvendinti „Brexit“.

Didžiosios Britanijos parlamento nariai antradienį pradėjo diskusijas dėl vyriausybės pasiūlymo gruodžio mėnesį surengti pirmalaikius parlamento rinkimus, nors pasiūlymas dėl pirmalaikių rinkimų anksčiau jau buvo atmestas tris kartus.

Diskusijų pradžioje B. Johnsonas pareiškė, kad visuotiniai rinkimai reikalingi, nes dar vienas Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) atidėjimas „tampa labai kenksmingas šalies interesams“. Premjeras taip pat sukritikavo pagrindinę opozicinę partiją – Leiboristų partiją, pareikšdamas, kad „jie tenori atidėlioti“.

„Jie nenori įvykdyti „Brexit“ spalio 31 d., lapkričio 31 d., net sausio 31 d.“, – teigė B. Johnsonas. Premjeras siūlo gruodžio 12 d. rengti pirmalaikius parlamento rinkimus. Rinkimai gali būti rengiami tik sulaukus parlamento narių pritarimo.

Antradienio vakare JK Parlamentas pakartotinai balsavo dėl pirmalaikių rinkimų surengimo. Tiesa, šį kart balsavimas buvo kitoks, - vyriausybė buvo pateikusi įstatymo projektą, leidžiantį, kad sprendžiant šį klausimą užtektų paprasčiausiai balsų daugumos, o ne dviejų trečdalių balsų, kaip kad buvo iki šiol.

2019 10 30 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt