pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Jungtinė Karalystė dar nepateikė plano dėl „Brexit“ sutarties peržiūrėjimo
tiesa.com
Pixabay.com
Asociatyvi nuotrauka

Jungtinė Karalystė (JK) nepateikė jokių konkrečių pasiūlymų dėl „Brexit“ sutarties peržiūrėjimo, antradienį pareiškė Europos Komisija (EK).

Anot ES aukščiausios vykdomosios valdžios institucijos, tikimybė, kad JK gali palikti bendriją nesudarius vadinamojo skyrybų susitarimo, vis dar yra „labai tikėtina“.

EK atstovė spaudai sakė, kad toliau vyksta „techninės derybos“, tačiau kol kas ji negali pranešti apie jokį reikšmingą proveržį.

JK vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas laikosi pozicijos, kad šalis bet kokiu atveju – su vadinamąja skyrybų sutartimi ar be jos – spalio 31 d. turi palikti ES. O maištaujantys britų parlamentarai ieško būdų užkirsti tam kelią.

„Laikomės prielaidos, kad „Brexit“ įvyks spalio 31-ąją“, – sakė EK atstovė Mina Andrejeva žurnalistams.

Paklausta, ar įmanoma, kad JK ir ES išsiskirs nesudariusios susitarimo, M. Andrejeva atsakė: „Mano nuomone, tokia galimybė labai tikėtina.“

B. Johnsono vyriausiasis derybininkas „Brexit“ klausimais Davidas Frostas trečiadienį turi atvykti į Briuselį derybų su ES pareigūnais.

Tačiau M. Andrejeva nepateikė jokios informacijos, galinčios paneigti pranešimus iš Londono, esą B. Johnsono vyriausybė kol kas neturi jokio plano, kaip pakeisti anksčiau suderėtą „Brexit“ susitarimą, kurį premjeras atmeta kaip nepriimtiną.

„Šiuo metu negaliu pranešti apie jokius konkrečius pasiūlymus. Nereikalaujame, kad jie būtų popieriuje, jie gali būti ir skaitmeniniai“, – sakė ji.

Paklausta, ar JK pateikė bent gaires, kaip norėtų keisti vadinamąjį skyrybų susitarimą, M. Andrejeva atsakė neturinti, ką pranešti.

EK pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris ir bendrijos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier trečiadienį turi informuoti ES aukšto rango pareigūnus apie pažangą derybose ir pasirengimą „Brexit“ be sutarties scenarijui.

2019 09 03 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt