ketvirtadienis, liepos 7 d.
Jungtinė Karalystė pagerbė mirusį princą Philipą patrankų salvėmis
Alfa.lt

Jungtinėje Karalystėje, Tautų Sandraugos šalyse ir jūroje šeštadienį aidėjo patrankų salvės, kariuomenės vadams pagerbiant ankstesnę dieną mirusį princą Philipą – buvusį karinių jūrų pajėgų karininką ir karalienės Elizabeth II sutuoktinį.

Londone, Edinburge, Kardife, Belfaste ir kituose miestuose nuo vidurdienio vietos (14 val. Lietuvos) laikų buvo iššauta 41 salvė vienos minutės intervalu. Australijos gynybos pajėgos savo pagarbą saliutu pareiškė 17 val. vietos laiku prie Parlamento rūmų Kanberoje, o Naujoji Zelandija planuoja tokį pagerbimą surengti sekmadienį.

„Jo Karališkoji Aukštybė mums palieka nepalenkiamos dvasios, pastovumo ir nepalaužiamo pareigos jausmo palikimą, – pareiškė JK gynybos štabo viršininkas generolas Nickas Carteris. – Ačiū nuo visų mūsų, tarnaujančių šiandien ir tarnavusių anksčiau.“

Edinburgo kunigaikštis Antrojo pasaulinio karo metais tarnavo Karališkajame kariniame laivyne; tuo metu jo karjerą kariuomenėje atrodė daug žadanti. Jis prisijungė prie laivyno kaip kadetas 1939 metais ir per karą pelnė pripažinimą dėl savo tarnybos kariniame laive „HMS Valiant“ per 1940 kovą vykusį mūšį prie Matapano kyšulio Graikijos Peloponeso pusiasalyje. Jis įgijo komanderio rangą, o paskui pasitraukė iš aktyviosios tarnybos.

Praėjus dvejiems metams nuo karo pabaigos, Philipas vedė būsimą karalienę Vestminsterio abatijoje, kai jiedu buvo atitinkamai 21 ir 26 metų amžiaus. Jo karjera laivyne staiga pasibaigė, 1952 metais mirus karaliui George VI ir sostą perimus Elizabeth.

Per jos karūnavimą 1953 metais Philipas pasižadėjo būti savo sutuoktinės „gyvenimo ir sveikatos palydovu“ ir nuo tos gyvenimo akimirkos uoliai atliko monarchės pagalbininko vaidmenį.

Pora užaugino keturis vaikus – sosto įpėdinį Charlesą, Anne, Andrew ir Edwardą.

Žmonės šeštadienį toliau dėjo gėles prie Bakingamo rūmų ir Vindzoro pilies, nepaisydami valdžios ir karališkosios šeimos raginimų nesibūriuoti dėl koronaviruso pandemijos.

„Manau, kad visi yra sukrėsti, – sakė 67 metų Steinso gyventoja Maureen Field. – Manau, kad visi norėtų pareikšti pagarbą. Dėl viruso daugelis žmonių turi laikytis atokiau. Jis nenorėjo didelių laidotuvių. Jis norėjo, kad su juo labai privačiai atsisveikintų šeimos nariai. Taigi, visi mes turime tai gerbti.“

2021 04 10 19:23
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt