penktadienis, rugsėjo 30 d.
Jungtinės Karalystės mokytojai uždrausta dirbti mokykloje dėl paramos teroristinėms grupuotėms
Alfa.lt
Unsplash
Pinigai

Jungtinės Karalystės mokytojai, teikusiai paramą teroristinėms grupuotėms ir bandžiusiai radikalizuoti draugą, iki gyvos galvos uždrausta mokytojauti – praneša „BBC“.

Nustatyta, kad Miriam Sebbagh, dirbusi Hunwick pradinėje mokykloje, davė pinigų žmonėms, kurie yra susiję su terorizmu. Netinkamą mokytojos elgesį tyrusi komisija taip pat sužinojo, kad ji bandė radikalizuoti draugą.

M. Sebbagh buvo suimta 2017 m., tačiau Karališkoji prokuratūra padarė išvadą, kad nėra pakankamai įrodymų baudžiamiesiems kaltinimams pareikšti.

Kovos su terorizmu policija Šiaurės rytuose (CTPNE) „išlaikė didelį susirūpinimą dėl M. Sebbagh psichikos būsenos, nuomonių, kurių ji palaikė, ir jos veiksmų mokymo įstaigoje“, rašoma pranešime.

CTPNE gavo informaciją, kad mokytoja perdavė 2,5 tūkst. svarų sterlingų asmeniui, susijusiam su uždrausta teroristine organizacija. Teigiama, kad ji atliko „daugelį“ kitų pavedimų asmenims, labdaros organizacijoms, užsienio sąskaitoms ir finansuojamoms aukojimo svetainėms.

Tikima, kad M. Sebbagh finansuoja žmonių, norinčių prisijungti prie ISIS ar kitų ekstremistinių grupuočių, keliones iš Jungtinės Karalystės. Kai kurie mokėjimai buvo atlikti žmonėms, kurie buvo tiriami arba suimti dėl įtariamų su terorizmu susijusių nusikaltimų.

Netinkamo elgesio komisijos ataskaitoje teigiama, kad mokytoja manė, kad smurtinis džihadas yra teisingas islamo mokymo aiškinimas, tačiau melavo apie savo įsitikinimus ir veiksmus. Ji teigė nežinojusi, kad ISIS yra teroristinė organizacija, ir, kad asmuo, kuriam ji siuntė pinigus, skatino neapykantą Vakarams, nors iš tikrųjų pritarė jo nuomonei.

M. Sebbagh nepateikė kolegijai jokio oficialaus atsakymo ar įrodymų, į kuriuos būtų atsižvelgta, ir posėdyje nedalyvavo.

Teismas įpareigojo iš mokytojos paimti 4,6 tūkst. svarų sterlingų, konfiskuotų iš jos seifo 2018 m. birželį, kuriuos ji ketino paaukoti žmonėms, susijusiems su terorizmu. M. Sebbagh taip pat buvo įpareigota sumokėti 12 tūkst. svarų sterlingų bylinėjimosi išlaidas.

Mokytoja buvo pripažinta kalta dėl nepriimtino profesinio elgesio, galinčio sumenkinti šią profesiją, ir jai buvo uždrausta mokytojauti neribotą laiką.

2022 01 10 12:20
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt