sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Jungtinės Karalystės premjeras ketina peržiūrėti karantino apribojimus
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas kartu su savo kabinetu ketina peržiūrėti karantino dėl koronaviruso tvarką Anglijoje, galimai nuo artėjančio pirmadienio sušvelninant kai kuriuos apribojimus.

Portalas BBC praneša, kad vyriausybė įstatymiškai privalo peržiūrėti apribojimus kas tris savaites. Todėl sekmadienį premjeras ketina kreiptis į tautą, pranešdamas apie kitą karantino etapą.

Valdžiai trokštant kuo skubiau gaivinti ekonomiką, spėjama, kad vadinamosios „likite namie“ žinutės bus atsisakyta. Nors pats karantinas iš esmės ir toliau galios, B. Johnsonas mano, kad tam tikros lengvinančios priemonės galėtų būti pritaikomos jau nuo artėjančio pirmadienio.

BBC politikos korespondento Iaino Watsono teigimu, tai gali reikšti mažesnius apribojimus, leidžiančius gyventojams ilgiau būti lauke. Tai gali indikuoti ir leidimą žmonėms grįžti į darbus, aišku, jeigu jie tai gali padaryti.

Po vyriausybės pasitarimo galimos priemonės bus aptariamos ir su karalystės teritorijų valdžiomis. Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija turi laisvę savarankiškai spręsti dėl karantino taisyklių ir galimas lengvatas įvesti skirtingu greičiu.

Škotijos nacionalinės partijos Vestminsteryje lyderis Ianas Blackfordas paskatino premjerą stipriau bendradarbiauti su regionais, nes nei jis pats, nei Škotijos pirmoji ministrė net neįsivaizduoja, ką B. Johnsonas išvis praneš.

Pats premjeras teigė, kad vyriausybė privalo užtikrinti, kad bet kokie karantino pokyčiai turi remtis statistiniais duomenimis, o „tie duomenys per artėjančias porą dienų yra renkami“. B. Johnsonas tvirtino, kad tai „nebus tarsi jungiklio įjungimas“, kuris panaikins visas karantino priemones, o vietoje to „žmonės turės pasiruošti kitokiam gyvenimui“.

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon jau iš karto pareiškė, kad ji nėra linkusi paskelbti apie kokius skubius ir esminius pokyčius. Ji paviešino galimų karantino švelninimo variantų dokumentą, kuriame pateikiamos tokios priemonės kaip leidimas sportuoti lauke ar leidžiant žmonėms burtis į artimų žmonių grupes.

Trečiadienį Velso finansų ministrė Rebecca Evans teigė, kad Velso vyriausybė yra „linkusi šiuo metu kaip įmanoma labiau susiderinti veiksmus su Anglija“, tačiau regiono ministrai neatmeta galimybės apribojimus lengvinti ir kitokiais tempais nei likusioje JK.

Šiaurės Airijos valdžia ketina pratęsti diskusijas ketvirtadienį, kaip ir kada atlaisvinti karantino taisykles, o regiono pirmoji ministrė Arlene Foster neatmetė galimybės karantiną švelninti kitu tempu nei likusi JK. 

2020 05 08 07:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt