pirmadienis, spalio 26 d.
Jungtinės Karalystės teismas neleido deportuoti Lietuvoje nusikaltusio pedofilo
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės teisėjai į Lietuvą neleido deportuoti pedofilo, kuris, dar prieš atvykdamas į JK, mūsų šalyje yra padaręs ne vieną žiaurų nusikaltimą.

Portalo „The Sun“ duomenimis, JK imigracijos tribunolo teisėjas atmetė Vidaus reikalų ministerijos sprendimą deportuoti Lietuvoje 2005–2017 m. 9 kartus už 11 nusikaltimų teistą Feliksą Grigą.

Lietuvis yra 6 metus kalėjęs dėl 2007 m. įvykdyto nepilnametės išprievartavimo. Jis 2013 m. taip pat buvo nubaustas už šaunamojo ginklo turėjimą ir agresyvų elgesį. Likę F. Grigo nusikaltimai susiję su vagystėmis ir sukčiavimu.

Šiuos nusikaltimus lietuvis atliko dar prieš atvykdamas į JK 2018 m. lapkritį. Nepaisant padarytų nusikaltimų sunkumo, Vidaus reikalų ministerijos bandymai šį asmenį deportuoti buvo atmesti teisėjų.

Vos 31 metų F. Grigui atvykus į JK, šalies tarnybos pradėjo deportacijos procedūrą ir asmuo buvo sulaikytas.

Teisėjai užblokavo bandymus deportuoti, todėl byla nukeliavo į imigracijos tribunolo teisėją, kuris palaikė kitos instancijos teismo priimtą sprendimą. Nepriklausoma psichologinė ekspertizė nustatė, kad F. Grigas „turi mažą riziką smurtauti prieš kitus“, neturi „įsišaknijusio seksualinio potraukio vaikams ar polinkio į seksualinį smurtą“.

Šis sprendimas blokuoti deportaciją buvo smūgis Vyriausybei, kuri jau kurį laiką žada sugriežtinti savo poziciją dėl užsieniečių nusikaltėlių. Vidaus reikalų ministerija šį teismo sprendimą ketina skųsti. 

2020 07 28 08:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt