penktadienis, rugsėjo 30 d.
Jungtinės Karalystės vyriausybė žada iki rudens pasiūlyti vakciną visiems suaugusiems gyventojams
Alfa.lt

Visiems suaugusiems Britanijos gyventojams skiepas nuo COVID-19 bus pasiūlytas iki rudens, sekmadienį paskelbė sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas.

Tai bus didžiausia Jungtinės Karalystės skiepijimo kampanija per visą istoriją.

Pasak M. Hancocko, šiuo metu sveikatos apsaugos pareigūnai per dieną paskiepija po 200 tūkst. žmonių ir siekia iki vasario vidurio paskiepyti 15 mln. pažeidžiamiausiųjų.

Vyriausybė iš pradžių teikia prioritetą pagyvenusiems žmonėms, juos prižiūrintiems asmenims ir sveikatos apsaugos darbuotojams, bet sveikatos apsaugos sekretorius tvirtino, kad šiemet galės pasiskiepyti visi suaugusieji.

„Turėsime pakankamai, kad iki rudens pasiūlytume vakciną visiems vyresniems nei 18 metų asmenims“, – transliuotojui BBC sakė M. Hancockas. Jis pridūrė, kad gyvybiškai svarbu pradėti nuo pažeidžiamiausiųjų.

Britų priežiūros institucija kiek anksčiau patvirtino dvi vakcinas: sukurtą „Pfizer“ ir „BioNTech“, ir sukurtą Oksfordo universiteto bei „AstraZeneca“. Šiomis vakcinomis jau skiepijama.

Šią savaitę buvo patvirtinta ir JAV firmos „Moderna“ vakcina, kuria bus pradėta skiepyti pavasarį.

Skiepijama daugiausia ligoninėse ir gydytojų kabinetuose, bet kitą savaitę bus atidaryti septyni masinio skiepijimo centrai, vėliau – dar daugiau, sakė M. Hancockas.

„Ribojantis veiksnys šiuo metu yra tiekimas, bet jis didinamas, – televizijai „Sky News“ sakė jis. – Darome reikšmingą pažangą, bet dar reikia plėsti [kampaniją].“

Vakcinavimas spartinamas naujos atmainos koronavirusui iki beprecedenčio lygmens padidinus užsikrėtimo ir mirčių skaičius.

2021 01 10 17:25
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt