trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Ką būtina žinoti apie vairuotojo pažymėjimų keitimą po „BREXIT“?
tiesa.com
regitra.lt

Atsakome į piliečiams kylančius su „Brexit“ susijusius klausimus. Ką būtina žinoti apie vairuotojo pažymėjimo keitimą po Brexit („no deal“ atveju)?

Kaip žinia, 2019 m. kovo 29 d. yra numatytas Jungtinės Karalystės (JK) išstojimas iš Europos Sąjungos (ES), tačiau dėl konkrečių sąlygų vis dar nėra nutarta. Jei iki kovo 29 d. susitarimas bus pasirašytas, jame bus numatytos konkrečios sąlygos. Kitaip tariant, kaip ir kokiomis sąlygomis keisime JK išduotus vairuotojo pažymėjimus.

Vis dėlto tuo atveju, jei susitarimo nebus, Lietuva vairuotojo pažymėjimus keis žemiau nurodytomis sąlygomis.

Jei teisę vairuoti JK įgijote iki kovo 29 d. – egzaminų laikyti nereikės Jei teisę vairuoti Jungtinėje Karalystėje įgijote iki „Brexit“, t. y., iki 2019 m. kovo 29 d., tuomet grįžus gyventi į Lietuvą pasikeisti jį galėsite tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir iki šiol (kai JK dar buvo ES narė).

Todėl keičiant vairuotojo pažymėjimą, vairavimo egzaminų iš naujo laikyti nereikės. Tam, kad galėtumėte pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, Jums reikės: būti nuolatiniu Lietuvos gyventoju. Kitaip tariant, Lietuvoje gyventi bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais. Arba pagrįsti ryšius su Lietuva. Pavyzdžiui: pateikti darbo sutartį ar kt.; taip pat pasitikrinti sveikatą ir gauti medicininę pažymą. Tuomet Jums reikės atvykti į „Regitros“ padalinį ir pateikti šiuos dokumentus: asmens tapatybės dokumentą; galiojančią medicininę pažymą, jei nebuvo išduota elektroninė; JK išduotą vairuotojo pažymėjimą.

PASTABA. Jei teisę vairuoti įgijote Lietuvoje, tačiau vairuotojo pažymėjimą pasikeitėte JK (prieš arba po „Brexit“), jis taip pat bus keičiamas įprasta, t. y., anksčiau aprašyta, tvarka. Jei teisę vairuoti JK įgijote po kovo 29 d. – vairuotojo pažymėjimas bus keičiamas kaip išduotas trečiojoje šalyje

Jei teisę vairuoti Jungtinėje Karalystėje įgijote po „Brexit“, t. y., po 2019 m. kovo 29 d., tuomet grįžus gyventi į Lietuvą pasikeisti jį galėsite tik išlaikę teorijos ir praktikos egzaminus (vairavimo mokyklos mokymų baigti nereikia). Tam, kad galėtumėte laikyti egzaminus,

Jums reikės: būti nuolatiniu Lietuvos gyventoju. Kitaip tariant, Lietuvoje gyventi bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais. Arba pagrįsti ryšius su Lietuva. Pavyzdžiui, pateikti darbo sutartį ar kt.; pasitikrinti sveikatą ir gauti medicininę pažymą. Išlaikius vairavimo egzaminus, galėsite pasikeisti vairuotojo pažymėjimą.

Atvykus į „Regitrą“ Jums reikės pateikti: asmens tapatybės dokumentą; galiojančią medicininę pažymą, jei nebuvo išduota elektroninė; JK išduotą vairuotojo pažymėjimą su vertimu į lietuvių kalbą.

2019 02 18 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt