trečiadienis, spalio 5 d.
Kada vyks karalienės Elžbietos II laidotuvės ir karaliaus Karolio III karūnavimas?
Alfa.lt
Scanpix
Princas Charlesas ir Elžbieta II

Ketvirtadienį paskelbus liūdną žinią apie karalienės Elžbietos II mirtį, daugelis klausia, kada įvyks jos laidotuvės ir kada bus oficialiai karūnuotas jos įpėdinis karalius Karolis III, skelbia People.

Karalienės mirtis pradeda operaciją Londono tiltas – planą, kuriame, kaip pranešama, išvardijama, kas nutiks Jungtinėje Karalystėje po monarchės mirties, įskaitant tai, kaip apie tai bus pranešta visuomenei. Karalienės Elžbietos privatus sekretorius seras Edwardas Youngas buvo pirmasis pareigūnas, perdavęs naujienas (išskyrus jos artimuosius ir medikų komandą), rašo „The Guardian“.

55 metų E. Youngas susisiekė su ministre pirmininke Elizabeth Truss, nurodydamas kodinę frazę „Londono tiltas nugriautas“, pranešdamas apie karalienės mirtį.

Po viešų žinių apie karalienės mirtį, Britanija per ateinančias 10 dienų pradės gedulo periodą, kai bus surengtos jos laidotuvės.

Nors tiksliai nežinoma, kada prasidės karalienės laidotuvės, tikėtina, kad tai įvyks maždaug po 10 dienų. Pamaldos karalienės Elžbietos vyrui princui Philipui buvo surengtos praėjus aštuonioms dienoms po jo mirties 2021 m. balandį, kai jam buvo 99 metai.

Ilgiausiai istorijoje karaliavusi britų monarchė Elžbieta karaliene tapo 1952 m. vasario 6 d., mirus jos tėvui karaliui George'ui VI, tačiau oficialiai karūnuota tik 1953 m. birželio mėn.

73 metų karaliaus Charleso karūnavimas greičiausiai įvyks pavasarį, po karalienės mirties gedulo.

Prieš Bekingemo rūmams ketvirtadienį pasidalijus žinia apie karalienės mirtį, jie anksčiau tą pačią dieną paskelbė, kad monarchės gydytojai „susirūpinę“ jos sveikata.

„Šį rytą atlikę tolesnį vertinimą, karalienės gydytojai yra susirūpinę dėl Jos Didenybės sveikatos ir rekomendavo jai likti medikų priežiūroje“, – buvo rašoma pranešime.

Paskutinį kartą karalienė nuotraukose buvo matoma antradienį, kur ji paskyrė Konservatorių partijos lyderę 47 metų E. Truss naujaja Jungtinės Karalystės ministre pirmininke Balmoralyje.

Atsakydama į rūmų pareiškimą dėl karalienės sveikatos ketvirtadienį, E. Truss pasidalijo palaikymo žodžiais.

„Šiuo pietų metu visa šalis bus labai susirūpinusi dėl žinios iš Bekingemo rūmų. Mano mintys – ir žmonių visoje Jungtinėje Karalystėje – mintys šiuo metu yra su Jos Didenybe Karaliene ir jos šeima“, – tviteryje parašė naujoji premjerė.

2022 09 09 13:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt