pirmadienis, liepos 6 d.
Kandidatas į Britanijos premjerus B. Johnsonas vartojo kokainą?
tiesa.com
Twitter.com
Borisas Johnsonas

Kai vienas iš kandidatų į Didžiosios Britanijos premjerus Michaelis Gove’as dėl pripažinto fakto, kad yra vartojęs kokainą jaunystėje, sulaukė milžiniškos neigiamos visuomenės reakcijos ir tokiu būdu prarado šansus laimėti galingiausią postą šalyje, panaši situacija galimai gresia ir dar vienam kandidatui, kuris šiuo metu yra laikomas favoritu – Borisui Johnsonui.

Pasirodo, kandidatas yra porą kartų viešojoje erdvėje užsiminęs apie galimą narkotinės medžiagos vartojimą, todėl dabar jo varžovai ir kolegos reikalauja iš B. Johnsono patvirtinti arba paneigti tokius gandus, rašo portalas „Independent“.

Buvęs Londono meras viename interviu yra teigęs, kad universiteto laikais yra bandęs kokaino, tačiau jau kitame interviu teigė, kad iš tiesų nėra šniokštęs šios narkotinės medžiagos.

Kitas konkurentas, Markas Harperis, davė B. Johnsonui iššūkį pateikti konkrečius atsakymus apie nelegalių narkotikų vartojimą.

„Manau, kad mes privalome atsakyti visuomenei į tokius klausimus, jei norime tapti šalies premjeru. Jei tu esi nepasiruošęs atsakyti dabar, tie klausimai galiausiai vis tiek bus užduoti pačios rinkimų kampanijos metu“, – teigė M. Harperis.

Tikėtina, kad B. Johnsonas sulauks šių klausimų jau artimiausiu metu, nors jis nuolat stengėsi viešumoje rodytis kaip įmanoma rečiau, galimai nenorėdamas sugadinti savo įvaizdžio netinkamais komentarais, kuriais jis garsėja.

2005 m. BBC laidoje „Have I got news for you“ (liet. „Turiu naujienų“) B. Johnsonas pripažino gavęs narkotikų, bet juokavo, kad jų nevartojo.

„Man atrodo, kad esu kažkada gavęs kokaino, bet nusičiaudėjau ir jis nepateko man į nosį. Tiesą sakant, aš galėjau šniaukšti cukraus pudrą“, – tuo metu juokavo politikas.

Tačiau kitame interviu Pierso Morgano laidoje 2007 m. B. Johnsonas teigė priešingai.

„Taip. Aš bandžiau (kokaino – red. past.) universiteto laikais ir tai labai vaizdžiai atsimenu. Tačiau nepajutau jokių farmakologinių, psichotropinių ar kitokių efektų“, – teigė politikas.

Paklausus, ar narkotikus jis traukė per nosį, jis tai patvirtino, nors ir pakartojo, kad nejautė jokio poveikio.

Tarp kitų kandidatų į premjero postą, kurie pripažino vartoję narkotikų, yra Roris Stewartas, kuris Irane vestuvių metu rūkė opijaus, o Jeremis Huntas yra gėręs kanapių gėrimo savo kelionių metu. Dominicas Raabas, Mattas Hancockas, Esther McVey ir Andrea Leadsom yra pripažinę rūkę kanapių, kai buvo jauni.

2019 06 13 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt