antradienis, rugsėjo 27 d.
Karalienė Elžbieta II išlydima į paskutinę kelionę
BNS
Scanpix
Elžbieta II

Velionė Jungtinės Karalystės monarchė Elizabeth II sekmadienį išlydima į paskutinę kelionę, o tūkstančiai gedinčių britų ruošėsi išsirikiuoti palei maršrutą, kuriuo bus gabenamas karstas iš rezidencijos Škotijoje, kur ketvirtadienį eidama 97-uosius mirė karalienė.

Iškilmingu Elizabeth ąžuolinio karsto vežimu iš Balmoralo pilies į Edinburgą prasidės nacionalinis gedulas; jo kulminacija rugsėjo 19 dieną taps monarchės valstybinės laidotuvės Londone.

Ceremonija prasideda praėjus dienai po to, kai Elizabeth II sūnus Charlesas III buvo oficialiai paskelbtas karaliumi, o jos nesutariantys anūkai Williamas ir Harry bei jų sutuoktinės Kate ir Meghan trumpam susitiko.

Katafalkas su ilgiausiai valdžiusios Didžiosios Britanijos monarchės karstu šešias valandas keliaus per Škotijos miestus, kol atvyks į Edinburgą, kur bus paliktas dviem dienoms, kad žmonės galėtų atiduoti pagarbą Elizabeth II.

Pats karalius pirmadienį atvyks į Edinburgą ir dalyvaus pamaldose, o antradienį karalienės palaikai bus atskraidinti į sostinę.

Londone velionė keturias dienas gulės pašarvota – spėjama, kad su ja norės atsisveikinti mažiausiai milijonas žmonių. Paskui bus surengtos valstybinės laidotuvės, kurios bus transliuojamos visame pasaulyje ir sutrauks daugybę valstybių vadovų.

2022 09 11 11:37
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt