trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Karalienės Elizabeth II sutuoktiniui „sėkmingai atlikta“ širdies procedūra
BNS

Britų karalienės Elizabeth II 99 metų sutuoktiniui princui Philipui, perkeltam į kardiologijos skyrių Londone, buvo „sėkmingai atlikta“ širdies procedūra, ketvirtadienį paskelbė Bakingamo rūmai.

Rūmų pareigūnai sakė, kad Edinburgo kunigaikščiui trečiadienį „Šv. Baltramiejaus ligoninėje sėkmingai atlikta procedūra dėl senesnės širdies ligos“.

„Jo Karališkoji Aukštybė kažkiek dienų dar liks ligoninėje gydymui, poilsiui ir atsigavimui“, – sakoma pranešime.

Princas Philipas ligoninėse gydomas jau daugiau kaip dvi savaites, ir tai yra ilgiausia jo hospitalizacija. Dėl jo garbaus amžiaus tai sukėlė susirūpinimą jo sveikata.

Birželio 10-ąją princui Philipui sukaks 100 metų.

Vasario 16-ąją princas buvo paguldytas į privačią Karaliaus Edwardo VII ligoninę Londono centre. Į ją jis galėjo nueiti pats, niekieno nepadedamas.

Iš pradžių Bakingamo rūmai skelbė, kad jis ten turėtų būti gydomas „kelias dienas“.

Vėliau rūmai pranešė, kad jis gydomas nuo infekcijos, bet detalių nepateikė.

Pirmadienį princas Philipas buvo perkeltas į valstybinę Šv. Baltramiejaus ligoninę netoli Šv. Pauliaus katedros, kad gydytojai galėtų atlikti tyrimus ir stebėti jį „dėl senesnės širdies ligos“.

Ši XII amžiuje įkurta ligoninė garsėja savo kardiologijos skyriumi.

2011 metais Philipui į blokuotą vainikinę arteriją buvo įstatytas stentas.

Jo marti, Kornvalio kunigaikštienė Camilla trečiadienį sakė, kad Philipo būklė „truputį gerėja“, bet jam „kartais skauda“.

„Laikome kumščius“, – pridūrė ji.

Camillos vyras – Philipo vyriausiasis sūnus ir sosto įpėdinis princas Charlesas – jį ligoninėje aplankė praėjusį mėnesį.

Philipo jaunesnysis sūnus princas Edwardas praėjusią savaitę sakė, kad jo tėvui, buvusiam karališkųjų jūrų pajėgų karininkui, jau „daug geriau“ ir jis laukia, kada galės grįžti namo.

Praėjusios savaitės pirmadienį Philipo vaikaitis princas Wililamas sakė, kad kunigaikščiui viskas gerai ir jį atidžiai stebi medikai.

94 metų karalienė Elizabeth II nepaisydama sutuoktinio ligos toliau eina savo karališkąsias pareigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 04 15:48
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt