ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Kietas „Brexit": užkandžių milžinė kaupia sausainių atsargas
tiesa.com

Didžiosios Britanijos šokolado gamintoją „Cadbury“ valdanti „Mondelez International“ kaupia ingredientus, konditerijos gaminius ir sausainius tam atvejui, jeigu „Brexit“ įvyks Didžiajai Britanijai ir Europos Sąjungai (ES) nepasiekus susitarimo dėl prekybos, antradienį pareiškė JAV užkandžių ir maisto grupės vadovas Europoje.

„Kaip ir visa Jungtinės Karalystės maisto ir gėrimų pramonė, norėtume, kad būtų pasiektas geras susitarimas, kuris užtikrintų laisvą produktų judėjimą, nes tai padarytų mažesnį poveikį Jungtinės Karalystės vartotojams“, – laikraščiui „The Times“ pareiškė „Mondelez Europe“ prezidentas Hubertas Weberis.

„Tačiau mes taip pat rengiamės „kietajam“ „Brexit“ ir ... kaupiame didesnes ingredientų ir paruoštų vartoti produktų atsargas, nors jos negali būti beribės, nes produktai turi savo galiojimo laiką“, – pažymėjo jis.

„Esame parengę nenumatytų atvejų planą ... nes Jungtinė Karalystė negali visiškai apsirūpinti maisto ingredientais vien iš savo išteklių, taigi gali būti sunkumų“, – pridūrė H. Weberis.

Viltys, kad Briuselis ir Londonas visgi susitars dėl „Brexit“ sąlygų, šią savaitę sustiprėjo, tačiau pranešama, kad Didžiosios Britanijos policija parengė planus tam atvejui, jeigu, Didžiajai Britanijai iš ES pasitraukus be susitarimo, kiltų pilietiniai neramumai, nes baiminamasi, jog gali atsirasti maisto ir kitų prekių deficitas.

2010 metais JAV maisto milžinė „Kraft Foods“ įsigijo „Cadbury“ už 11,9 mlrd. svarų. Po dvejų metų „Kraft“ buvo suskaidyta į dvi dalis: tarptautinę užkandžių bendrovę „Mondelez“ ir Šiaurės Amerikos bakalėjos produktų milžinę „Kraft Foods Group“. Dar po trejų metų „Kraft ir „Heinz“ susijungė į „Kraft Heinz“.

2018 09 12 07:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt