antradienis, rugpjūčio 11 d.
Kokie šansai, kad „Brexit” neįvyks?
tiesa.com

Antradienį auksčiausiam teismui paskelbus nuosprendį, kad Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May negali pasinaudoti šimtmečius galiojančia monarcho suteikiama prerogatyva ir be šalies parlamento pritarimo pradėti pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES), daugeliui įsižiebė viltis, kad visgi „Brexit” gali būti išvengta.

Tačiau BBC teigimu – tokia tikimybė labai maža.

Pirmiausia dėl to, kad didžioji dauguma valdančiosios konservatorių partijos Bendruomenės rūmų narių, tikėtina, nebalsuos prieš 50 staipsnio įteisinimą. Tiesą sakant yra tik vienas konservatorius Kenas Clarke'as, kuris oficialiai neremia „Brexit”.

Politikos analitikų manymu, liberalai demokratai, SNP ir dalis leiboristų balsuos prieš „Brexit” pradžią, tačiau tai darys mažai įtakos, nes konservatoriai yra valdančioji dauguma.

Tuo tarpu Lordų rūmuose, kuriose Vyriausybė nebeturi daugumos rėmėjų, situacija gali šiek tiek pasikeisti. BBC politikos korespondento Marko D’Arcy teigimu, yra galimybė, kad 178 Lordų rūmų nariai pabandys paskutinį kartą pasipriešinti „Brexit”, tačiau jau pasirodė įspėjimų, kad taip pasielgus Lordų rūmų atstovai gali rizikuoti prarasti savo pozicijas.

2017 01 25 07:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt