penktadienis, gegužės 7 d.
Kokių darbuotojų JK trūks po „Brexit“?
tiesa.com

Po „Brexit“ Jungtinė Karalystė bet kokiu atveju turės sunkumų dėl žemos kvalifikacijos darbininkų, kurie gyvybiškai būtini šalies ekonomikai.

Oxfordo universiteto mokslininkų išplatintoje migracijos stebėsenos ataskaitoje teigiama, kad JK pasitraukus iš Europos Sąjungos bei nustojus paisyti laisvojo piliečių judėjimo principo, nuo tokių darbuotojų priklausomi verslai susidurs su rimtomis problemomis.

Darbo jėgos trūks, o dirbantieji gali patirti darbdavių išnaudojimą, mat augantys krūviai guls ant mažesnio skaičiaus žmonių pečių.

Po „Brexit“ darbo jėgos stygių itin pajus ne tik žemės ūkis, bet ir paslaugų sektorius, mat trūks tokių darbuotojų kaip valytojai ar padavėjai, taip pat sveikatos priežiūros sistemoje dirbantys slaugytojai – didelę dalį šių darbų atlieka būtent iš kitų ES valstybių atvykę imigrantai.

Ataskaitoje pabrėžiama, kad JK vyriausybei nederėtų laukti „Brexit“, o šį klausimą būtina spręsti jau dabar, kitaip šalis už pasitraukimą sumokės milžinišką kainą.

Mokslininkai pateikė savo pasiūlymus, kurie ir ateityje suteiktų galimybę užsieniečiams be apribojimų atvykti ir dirbti JK. Tarp siūlomų priemonių – jaunimo mobilumo programos (18-30 metų žmonėms išduodami 2 metus galiojantys leidimai gyventi ir dirbti) išplėtimas ir leidimai dirbti specifinėse darbo srityse.

Panašią sistemą šiuo metu taiko itin griežta imigracijos kontrole garsėjanti Australija.

Po „Brexit“: atvykstantiems dirbti – jokių kliūčių, veltėdžiams parodys kelią atgal

2018 09 02 11:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt