trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Kontrastai: Britanija švelnina karantiną, o Europoje situacija – tik blogyn
Alfa.lt

Didžiojoje Britanijoje žengiamas dar vienas mažas žingsnis link išėjimo iš karantino, tačiau su nerimu stebimas naujas koronaviruso atvejų skaičiaus augimas kaimyninėse Europos šalyse.

Skiepijimo apimtims Jungtinėje Karalystėje viršijant apimtis Europos Sąjungos šalyse, Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas švelnina beveik tris mėnesius galiojusi nurodymą „likti namuose“.

Nuo pirmadienio Anglijoje bus rekomenduojama likti savo rajone. Žmonėms bus leidžiama lauke susitikti grupėmis iki šešių žmonių, o taip pat lauke užsiimti sportu – žaisti krepšinį, tenisą ar golfą.

Kitos sudėtinės Jungtinės Karalystės teritorijos – Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija – imas panašių priemonių. Velse tūkstančiai žmonių šeštadienį užplūdo paplūdimius ir kitas gamtos vietas po to, kai valdžia panaikino nuo gruodžio galiojusius keliavimo apribojimus.

Nacionalinės sveikatos priežiūros tarnybos (NHS) Anglijoje vadovas Stephenas Powisas paragino gyventojus ir toliau laikytis taisyklių bei riboti kontaktą su kitais, pareikšdamas, kad karantino švelninimas „nereiškia, kad viskas jau padaryta“.

„Pasiekėme milžiniškos pažangos, kurią turime išlaikyti ir neiššvaistyti to, ką jau padarėme“, – laikraštyje „The Sunday Telegraph“ paskelbtame straipsnyje rašė jis.

Britanijoje vis dar neveikia nebūtiniausiomis prekėmis prekiaujančios parduotuvės, taip pat aludės, restoranai, sporto salės, kino teatrai, teatrai, muziejai ir sporto stadionai. Milijonai darbuotojų vis dar yra prastovoje, o valstybė jiems moka dalį atlyginimo.

Mirtingumas nuo COVID-19 Junginėje Karalystėje yra didžiausias Europoje: šalyje koronavirusas jau pasiglemžė daugiau nei 126 tūkst. žmonių.

Daugelyje žemyninės Europos šalių fiksuojant naujų koronaviruso atvejų skaičiaus augimą, Britanijoje daug vilčių dedama į sparčiai vykdoma masinio skiepijimo programą, kuris, kaip tikimasi, turėtų padėti panaikinti karantiną. Iki šiol šalyje pirmąją vakcinos doze jau paskiepyta beveik 30 mln. žmonių, arba 56 proc. visų suaugusiųjų.

JK valdžiai tikisi iki liepos pirmąja vakcinos doze paskiepyti visus vyresnius nei 18 metų asmenis.

2021 03 28 20:44
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt