pirmadienis, kovo 1 d.
Korovirusas: škotams pasakyta ruoštis „virtualioms Kalėdoms“
Alfa.lt

Įprastų Kalėdų idėja yra tik „fikcija“ ir škotai turėtų ruoštis švęsti šią svarbią šventę nuotoliniu būdu, teigė šio regiono valstybinės klinikos vadovas Jasonas Leitchas.

Portalo BBC duomenimis, regiono ir centrinė valdžia tvirtina, kad įvesti COVID-19 apribojimai padeda stabdyti viruso plitimą. Tačiau prof. J. Leitchas „nei kiek neabejoja“, kad dėl to bus leista žmonėms turėti „normalias“ Kalėdas.

Tuo tarpu opozicijos politikai tvirtina, kad visuomenė nuo šių žinių būtų „sugniuždyta“ ir reikalauja daugiau informacijos.

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon teigė, kad valdžia priima „labai sudėtingus“ sprendimus ir „šiuo metu tikrai negali pasakyti žmonėms ką jie norėtų išgirsti“.

Griežti apribojimai pramogų ir maitinimo sektoriams buvo pratęsti dar savaitei, o šias trumpalaikes priemones turėtų pakeisti nuo lapkričio 2 d. įvedama 5 lygių pavojaus sistema, nors Škotijos vadovė neatmetė, kad gali prireikti ir dar rimtesnių priemonių. 

„Kalėdos nebus normalios“

Kalbėdamas BBC radijo laidoje, J. Leitchas tvirtino, kad dabartiniai trumpalaikiai apribojimai – kartu su besitęsiančiu draudimu būriuotis namuose – sukėlė viruso atvejų „sulėtėjimą“, tačiau vis tiek yra „per anksti pasakyti“ kokia situacija visuomenės laikia per Kalėdas.

„Aš viliuosi, kad dabartinės priemonės gali mums leisti daugiau šeimyniškas Kalėdas. Tačiau Kalėdos tikrai nebus normalios – čia net nėra klausimo. Mes nesirinksime į dideles šeimos grupes, negalėsime bendrauti su kitomis šeimomis gyvai – tai yra šių metų realybė, – teigė medikas. – Aš viliuosi, kad mums pavyks sumažinti susirgimų skaičių iki tokio lygio, kad galėtume turėti bent kokią „normalumo“ formą. Bet dėl visa ko, žmonės turėtų pasiruošti skaitmeninėms Kalėdoms.“

N. Sturgeon jau anksčiau yra minėjusi, kad dar yra per anksti planuotis Kalėdas, tvirtinant, jog dar yra nežinoma kaip įvedami apribojimai gali paveikti viruso plitimą. Pasak politikės, kuo daugiau žmonių sąžiningai laikysis esamų taisyklių, tuo didės šansas dėl kuo normalesnio šventinio laikotarpio.

„Kalėdos šiais metais nebus visiškai normalios jokioje šalyje ir be jokių apribojimų. Aš galiu jums sakyti ką politikai įprastai bando sakyti ir jus raminti, kad bus priešingai, galiausiai vis labiau nuviliant žmones artėjant šventėms, – teigė Škotijos vadovė. – Mes tikriausiai negalėsime švęsti Kalėdų be visiškai jokių apribojimų.

2020 10 23 16:28
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt