ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
L. Linkevičius: Lietuva pasisako už glaudesnį ir platesnį ES ir JK ateities susitarimą
URM

Rugpjūčio 25 dieną ministras Linas Linkevičius virtualiame pokalbyje su Europos Sąjungos (ES) vyriausiuoju derybininku ES-Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių klausimais Michel Barnier aptarė vykstančias ES-JK derybas. Pokalbyje aptarti ir svarbiausi Lietuvos interesai derybose: Lietuvos piliečių teisių apsauga, glaudus bendradarbiavimas ekonomikos bei užsienio, saugumo ir gynybos srityse.

„Šiandieniame sudėtingame kontekste, ES-JK derybos dėl ateities santykių tampa dar svarbesnės. Neišvengiamai artėjant šių derybų pabaigai, remiame M. Barnier ir jo komandą, kuri siekia tokio susitarimo, kuris būtų naudingas abiem derybų pusėms. Nesusitarimo atveju nukentėtume visi“, – sakė L. Linkevičius.

Pokalbio metu ministras akcentavo, kad Jungtinė Karalystė yra Lietuvos strateginė partnerė, todėl itin svarbi ES ir JK glaudi partnerystė saugumo ir gynybos politikos srityje.

ES ir JK derybų pabaiga numatoma šių metų gruodžio 31 dieną. Iki tol galioja Išstojimo susitarime numatytas pereinamasis laikotarpis, kurio metu užtikrinami glaudūs ES ir JK santykiai. Jam pasibaigus, ES ir JK santykiai bus grindžiami nauju susitarimu, jeigu tokį pavyks pasiekti.

(URM nuotr.)

2020 08 27 09:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt