sekmadienis, liepos 5 d.
Lietuvaitės ryžtas... svajonių link
tiesa.com

Po kelerių metų sunkaus įdirbio, Londone sėkmingai įsikūrusi vizualios komunikacijos kompanijos „Smartup Visuals” bendrasavininkė Kristina Narusevičiūtė, mėgaujasi gyvenimo teikiamomis galimybėmis.

Jauna moteris dirba su lyderiaujančiomis Jungtinės Karalystės ir Europos konferencijomis ir kompanijomis, džiaugiasi puikiais santykiais su mylimuoju Niku, kuris yra sukūręs itin naudingą aplikaciją, skirtą... praktiškai kiekvienam. Ir visa tai tik todėl, kad kažkada juodu nesudvejojo atsisakyti tuometinių darbų ir kiek pavargti... savų svajonių link.

Kristina, kas yra „SmartUp Visuals”?

„Smartup Visuals” – tai vizualios komunikacijos kompanija, kuri teikia dizaino, iliustracijos ir animacijos paslaugas. Šiuo metu labiausiai orientuojamės į pagrindinį mūsų produktą – gyvą renginių iliustravimą (angl. scribing).

Dirbu kartu su Lina Navickaite ir Karina Sinkevičiute. Jau po pirmojo projekto pajutome, jog ši mūsų trijulė augs į kažką didesnio.

Dalyvaujame daugybėje konferencijų, parodų, korporacijos kompanijų mokymų, kuriuose atidžiai klausome pranešimų arba diskusijų. Tuo pat metu kuriame vizualią šios informacijos išraišką. Bandome įžvelgti sąsajas, interpretuojame sąvokas, pabrėžiame pokalbių kulminacijas.

Kokia viso to nauda? Vizualiai visa tai turi didelę galią – akimirksniu apdorojama labai daug informacijos, tokiu būdu dalyviams padedame įsisavinti ir įsiminti informaciją greičiau ir paprasčiau. Tyrimai rodo, jog žmogus prisimena tik 10% išgirstos informacijos, o 90 % informacijos į smegenis perduodama regėjimo dėka. Be to, vaizdai apdorojami 60000 kartų greičiau nei tekstas!

Kaip Jūs randate sau klientus? O galbūt jie patys randa Jus? 

Po dviejų metų sunkaus įdirbio, žmonės mus jau susiranda patys. Daug prisidėjo klientų rekomendacijos, kontaktų plėtimas ir netgi socialiniai tinklai. Labai džiaugiamės, jog klientų ratas išaugo iki tokių įspūdingų organizacijų kaip: „Linked In”, „Ted X”, „Skanska”, „Tech City UK”, „Barclays”.

Ar ši veikla finasiškai padengia Jūsų kadienines išlaidas ir nereikia darbuotis kitur? 

Pirmaisiais metais teko žongliruoti darbus, studijas ir brandinti mūsų jaunutį startuolį. Šiandien esame išlaikomos savo kompanijos ir džiaugiamės, jog nebereikia dirbti kitur. Kitais metais tikimės, jog darbo vietas pradėsime kurti ir kitiems.

Dirbi atkakliai ir sukiesi darbų rate, visgi meilės fronte sėkmė Tavęs neaplenkė...

Su Niku, kaip bebūtų keista, susipažinau lietuvių „underground” vakarėlyje. Nustebau čia išgirdusi amerikietišką akcentą. Tą vakarą sutikau savo geriausią draugą, mylimąjį, savo sielos draugą ir žmogų, su kuriuo noriu praleisti visą likusį gyvenimą.

Daug kuo skiriamės, bet taip pat vienas kitą papildome. Nikas yra labai energingas ir spontaniškas…. Štai ir dabar esu įkalbinėjama tiesiog važiuoti į oro uostą ir be jokio plano sėsti į pirmą pasitaikiusį lėktuvą! Kol kas spyriojuosi, bet žinau, jog jei jo paklausysiu, tai bus vienas iš nuostabiausių nuotykių gyvenime!

Mane sužavėjo Niko paprastumas ir humoro jausmas. Su manimi jis nutapė savo pirmąjį paveikslą, o aš su juo pagavau pirmąją vandenyno bangą ant banglentės. Kartu jau esame beveik penkeri metai, bet iki šiol kas vakarą po darbų susitinkame vienas kito išsiilgę ir su plačia šypsena veide dalijamės dienos įvykiais.

[1689]

Kuo tavo išrinktasis užsiima?

Nikas yra „Splittable” mobiliosios aplikacijos įkūrėjas. Labai panašiu momentu mes abu nusprendėme palikti savo tuometinius darbus ir pradėti individualias veiklas. Buvo be galo smagu, bet ir beprotiškai sunku finansiškai.

Erdvų butą Hoxtone, kuriuo dalijomės su kita draugų pora, iškeitėme į kambariuką su daugybe bendranuomininkų. Iš dalies Nikui ši padėtis buvo palanki, jis iš arti matė, su kokiomis problemomis bendranuomininkai susiduria – tai padėjo jo aplikacijos kūrimui.

„Splittable” padeda išvengti nemalonių pokalbių apie pinigus. Žmonėms, kurie dalijasi savo būstu su kitais, nebereikia aptarinėti smulkmenų, susijusių su namų išlaidomis.

Kuo „Splittable” aplikacija naudinga? Kokia jos paskirtis? 

Visi žinome, kaip nesmagu draugams ir kaimynams priminti apie smulkias skoleles, kurios palaipsniui išauga į didesnes sumas… ir, žinoma, didesnes problemas.

Kiekvieną kartą išleidę su būstu susijusius pinigus, išlaidas galite padalinti per „Splittable” aplikaciją. Mažų skolų kaskart atidavinėti nebereikia, o jei esi skolingas, tiesiog kitą kartą, kai būsi parduotuvėje, prigriebk pirkinių namams.

Namuose niekada nepritrūks tualetinio popieriaus ir nebereikės vaikytis kaimynų su piktais priminimo lapeliais ant šaldytuvo durų!

„Splittable” taip pat gali praversti toms poroms, kurios nori suprasti ir kontroliuoti savo išlaidas.

Mes, moterys, žinome, kad kartais mūsų smulkūs pirkiniai namams lieka nepastebėti ir neįvertinti. O laikui bėgant tai susideda į nemažą sumą pinigų. Tuomet vyrai mūsų klausia, kur mes juos išleidžiame!?

Kai pradėjome naudoti „Splittable”, Nikas net pats nustebo, kaip dažnai jis lieka man skolingas.

„Net neįsivaizdavau, kiek kainuoja valymo produktai, maistas ir kt. Maniau, jog aš, būdamas vyru, išleidžiu daug daugiau pinigų. Dabar matau, jog tualetinio popieriaus nykštukai neatneša,” – sakė man Nikas.

[1690]

Jei susidomėjote...

Aplikaciją „Splittable” galite parsisiųsti į mobilujį telefoną arba naudoti kompiuteryje. Tereikės sukurti namų adresą ir pakviesti kaimynus prisijungti (su elektroniniu pašto adresu arba „Facebook” profiliu).

Negana to, greitu metu aplikacijos pagalba bus galima pasidalinti ir elektros, dujų, vandens ir kitus mokesčius.

2015 10 31 00:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt