ketvirtadienis, liepos 9 d.
Lietuvį emigrantą dėl žiaurumo britai praminė velniu: prievartavimo auką pasirinko eidamas gatve
tiesa.com
pixabay.com

Prieš daugiau nei septynerius metus, vos įkvėpęs laisvės oro, vilkaviškietis sėdo į lėktuvą ir išvyko pas artimuosius į Jungtinę Karalystę, tačiau netrukus jo vardas nuskambėjo ir Lietuvoje, ir Anglijoje – emigrantas iš Lietuvos išžagino britę, buvo nubaustas terminuotai laisvės atėmimo bausmei, tačiau vėliau teismas persigalvojo ir paskelbė žiauriausią bausmę – kalėti iki gyvos galvos.

Prieš metus jo pavardė vėl pasirodė britų žiniasklaidoje – jis užpuolė kalėjimo prižiūrėtojus su „daiktu, turinčiu ašmenis“. Pirmą kartą Gintas Burinskas už grotų pateko Lietuvoje, taip pat už išžaginimą. Laisvės atėmimo įstaigoje jis vėl nusikalto, todėl už grotų liko dar šešeriems metams.

Lietuvoje G. Burinskas iš viso kalėjo dešimt metų. Išėjęs į laisvę jis išvyko į Jungtinę Karalystę pas artimuosius, tačiau ten pagyvenęs vos mėnesį išžagino ankstyvą rytą namo einančią britę. Nusikaltimą vyras įvykdė ankstyvą antrosios Kalėdų dienos rytą, buvo praėję vos trys mėnesiai nuo tos dienos, kai jis buvo išėjęs į laisvę Lietuvoje.

Jungtinėje Karalystėje laisvės atėmimo bausmę atliekantis G. Burinskas į teismo suolą vėl sėdo praėjusių metų vasarį. Britų spauda skelbia, kad teisme buvo nagrinėjama byla dėl įvykio, kuris įvyko dar 2016-ųjų gegužę, kai prižiūrėtojai nešė maistą į lietuvio kamerą. „Priėję prie jo kameros pažiūrėjo per akutę. 41-erių vyras stovėjo viduryje kameros.

Kai prižiūrėtojai atrakino duris, kalinys puolė su aštriu daiktu, turinčiu ašmenis. Įvykio metu niekas nenukentėjo, nes pareigūnai operatyviai sureagavo ir parbloškę nusikaltėlį ant žemės atėmė ginklą“, – rašoma portale iwradio.co.uk. Britų žiniasklaida lietuvio kalinio turėtą aštrų ginklą apibūdino kaip daiktą, panašų į skustuvą: „Skustuvas buvo pritvirtintas prie tušinuko“.

Byla buvo nagrinėta ir anksčiau, tačiau tuomet buvo nuspręsta bylos medžiagos detalių žiniasklaidai nepateikti. Teismo posėdyje, kuriame lietuvis dalyvavo tik vaizdo pokalbio metu, kalinys buvo pripažintas kaltu dėl pareigūnų užpuolimo. Teismo posėdžio metu lietuviui prireikė vertėjo, nors jį gynęs advokatas tvirtino, kad kalėjime jau daugiau nei penkmetį kalintis G. Burinskas taisosi, mokosi anglų kalbos ir sportuoja.

Lietuvį gynęs advokatas tikino, kad esą G. Burinskas nesuprato, ką daro. Advokato teigimu, kalinys buvo apsvaigęs nuo vartojamų vaistų. Vis dėlto tai neįtikino teismo. Lietuviui už šį išpuolį buvo skirta 20 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Beje, anksčiau, kai teismas paskelbė bausmę iki gyvos galvos, pridūrė, kad anksčiausiai dėl bausmės sušvelninimo jis galės kreiptis tik po šešerių metų.

Netrukus būtų praėję šešeri metai, tačiau dar vienas nusižengimas kalėjime, panašu, laisvę nuo lietuvio tik atitolino. Už grotų Jungtinėje Karalystėje G. Burinskas pateko už britės išžaginimą ir užpuolimą. Moterį lietuvis užpuolė ketvirtą valandą ryto, 2012-ųjų gruodžio 26-ąją. 31 m. moteris ėjo gatve, sankryžoje prie jos sustojo G. Burinskas su sidro skardine rankoje.

Ji išvengė akių kontakto ir norėjo eiti, tačiau lietuvis puolė ją iš nugaros ir ėmė smaugti. Prokuroras Jamesas House‘as teigė: „Moteris bandė pabėgti, tačiau jis buvo stipresnis. Ji trenkė jam į tarpukojį, bandė pabėgti, šaukėsi pagalbos, tačiau jos šauksmų niekas neišgirdo“.

G. Burinskas tol smaugė moterį, kol ji neteko sąmonės, tada nusitempė tarp medžių ir krūmų. Nutempęs pradėjo moterį žaginti. Atgavusi sąmonę moteris išvydo jį virš savęs. Tada lietuvis trenkė jai per veidą ir vėl ėmė smaugti. G. Burinskas grubiai ją išžagino ir apipylė sidru. Prokuroro teigimu, kai G. Burinskas nusisuko, moteris ėmė bėgti.

Jis puolė ją vytis, trenkė per kojas, paskui spyrė į galvą parkritusiai moteriai ir užmynė koja ant pilvo. Bet galiausiai auka paspruko ir įbėgo į netoliese buvusį „Ibis“ viešbutį. Kai moteris ėmė skambinti policijai, užpuolikas pasirodė prie viešbučio durų. Personalas užrakino duris, kad jis neįeitų į vidų. G. Burinską greitai sulaikė. Moterį nuvežė į Nortamptono ligoninę, po medikų apžiūros paaiškėjo, kad ją ne tik išžagino, bet ir sulaužė žandikaulį.

Britų žiniasklaidoje G. Burinkas buvo apibūdinamas kaip itin žiaurus, o portale „norhamptonchron.co.uk“ net pavadinamas velniu. Nuo lietuvio nukentėjusi britė portalui „norhamptonchron.co.uk“ teigė, kad buvo užklupusios mintys, kad užpuolikas ją nužudys. Ji taip pat stebėjosi, kaip nusikaltėliui pavyko atvykti į Jungtinę Karalystę vos išėjus iš kalinimo įstaigos Lietuvoje: „Kaip jis apėjo sistemą ir atvyko į mūsų šalį? Tai neįtikėtina. Kas nutiks, kai jis vėl išeis į laisvę iš kalėjimo?“.

Mergina tikino, kad po įvykio negali ramiai vaikščioti viena, ją tiesiog nukrečia, kai gatvėje išgirsta ne vietinę kalbą. „Aš baigiu išprotėti“, – mergina cituojama portale „norhamptonchron.co.uk“. „Maniau, kad jis mane nužudys. Nužudys tada, kai išeis iš kalėjimo po tų dešimties metų, kuriuos jam skyrė. Negaliu niekur išeiti viena, tik su kuo nors šalia“, – kalbėjo mergina. Šis nusikaltimas įbaugino ne tik šią britę, bet ir didžiąją dalį visuomenės.

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad valdžia turėtų griežčiau kontroliuoti ir stebėti į šalį atvykstančius asmenis. Lietuviai dažnai buvo įvardijami kaip tie, kurie į šalį atvyksta nusikalsti. Tokie kaltinimai turėjo pagrindo. Dar 2007 metais tame pačiame mieste merginos išžaginimu buvo apkaltintas kitas lietuvis. Jis įslinko į savo pažįstamos merginos kambarį tuo metu, kai ji miegojo, ir ją išžagino. Mergina prabudo nuo vaikino veiksmų.

Lietuvos vardas britų žiniasklaidoje vėl pasirodė prieš kelis mėnesius, kai nė trisdešimties neturintis lietuvis buvo apkaltintas gerokai vyresnio tautiečio nužudymu. G. Burinskas buvo ne kartą teistas Lietuvoje. 1998 m. už įsilaužimą jį nuteisė trejiems metams kalėjimo, 2002 m. už išžaginimą – 10 metų kalėjimo. 2006 m. jam skyrė dar šešerių metų nelaisvės bausmę už neteisėtą narkotinių medžiagų vartojimą kalėjime.

Galiausiai po 10-ies su puse metų kalėjimo G. Burinską 2012 m rugpjūčio 2 d. išleido į laisvę. Teisėja Mayo, atsižvelgdama į tai, kad G. Burinskas prisipažino kaltas, sumažino įkalinimo bausmę nuo 12-os iki septynerių metų, tačiau vėliau britų teismas nusprendė, kad tokia bausmė lietuviui per švelni ir ją sugriežtino iki griežčiausios – kalėti iki gyvos galvos.

2019 03 09 16:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt