pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Lietuviai sukčiai siaučia Viktorijos stotyje
tiesa.com

„Tiesos“ redakcija iš skaitytojo gavo pranešimą apie Londono Viktorijos stotyje siaučiančius aferistus, kurie prašo sušelpti nedidele suma svarų kelionei į Lietuvą.

Mums parašęs skaitytojas pasakojo, kad kai su draugu laukė autobuso į Amsterdamą, prie jų priėjo nepažįstamasis ir pasiteiravo, ar jie nekalba rusiškai. „Gavęs teigiamą atsakymą, jis pasiteiravo iš kur mes, o sužinojęs, kad esame lietuviai be galo nudžiugo ir tada mums lietuviškai paporino graudžią istoriją“, - pranešė skaitytojas.

Istorija buvo apie tai, kaip atvažiavę į Londoną lietuvaičiai buvo apgauti agentūros – negavo pažadėtųjų darbų. Tad jie nusprendė grįžti atgal į tėvynę - nusipirko lėktuvo bilietus. Merginos jau išvažiavo į oro uostą, o jis liko su draugu. Nepažįstamasis paprašė pagalbos - sušelpti 10 svarų, kad galėtų nuvykti į oro uostą. Matydamas mūsų skeptiškus žvilgsnius, jis išsitraukė asmens tapatybės kortelę, registruotą Laimono Remeikio vardu (dokumentas gali būti padirbtas arba pavogtas). Pats primygtinai pasiūlė nufotografuoti dokumentą, užsirašyti duomenis. Nebeliko nieko kito, kaip ištiesti pagalbos ranką tautiečiui.

 „Facebook“ tinkle patalpina Laimono Remeikio nuotrauka.

Įgavęs pasitikėjimą, nepažįstamasis pasiėmė telefono numerį ir pažadėjo paskambinti kitą dieną, kad galėtų persiųsti pinigus savo geradariams per „Western Union“. Dievagojosi, kad čia nėra jokia apgaulė, juk tai tik vargani 10 svarų. Visgi pagalbą pasiūlę tautiečiai jokio skambučio ar žinutės taip ir nesulaukė. Grįžus į Londoną po trijų dienų, Viktorijos traukinių stoties prieigose „Laimonas“ vėl buvo pastebėtas. Jį užkalbinus, aferistas nusišypsojo ir nuskuodė link autobusų stoties.

Panašių apgavystės atvejų prie Londono Viktorijos stoties ir kitose masinėse susibūrimo vietose pastaruoju metu užfiksuojama vis daugiau. Mūsų skaitytojai Vytautas ir Egidijus taip pat patvirtino šį faktą. Vytautas minėjo, kad pagalbos prašantį lietuvį yra anksčiau sutikęs Barkinge. Egidijus sakė, kad prieš maždaug tris mėnesius yra tautiečiui davęs 20 svarų, tačiau nesijautė apgautas, nes tai nėra tokia didelė suma.

Skaitytojus turinčius daugiau informacijos apie tokius atvejus, prašome rašyti: journalist@tiesa.com

2012 10 23 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt