antradienis, liepos 7 d.
Lietuvio širdyje – pozityvumo ir nuotykių troškulys
tiesa.com

Optimizmu pulsuojantis iš Garliavos kilęs 33-ejų metų Ruslanas Vristiuk „Tiesai“ atvirai pasakojo, iš kur semiasi stiprybės ir pasiryžta vis naujiems iššūkiams. Jaunas vyras randa laiko darbui, sportui, kelionėms ir... sfinkso katinui.

– Į Jungtinę Karalystę atkeliavai prieš trylika metų. Kokios mintys užplūsta pagalvojus apie praėjusias dienas ir dabartį? Kaip pasikeitė gyvenimas?

– Per tuos metus pasikeitė viskas: aš pats, mano aplinka, gyvenimo kokybė. Bet labiausiai turbūt džiugina sukaupta patirtis. Ir visa tik į teigiamą pusę, nes nuolatos svajojau, turėjau siekių ir žygiavau jų link.

Džiaugiuosi, kad gyvenimas Anglijoje padėjo pakeisti savo požiūrį į aplinką. Aš tapau atviras ir mano žvilgsnis gerokai platesnis, o tai padeda atrasti balansą kasdieniame gyvenime ir priimti tinkamus sprendimus.

Visi šie Jungtinėje Karalystėje praleisti metai – lyg kelionė turint tikslą, o kelionės juk visada kupinos įspūdžių.

– Kokie tavo tikslai?

– Noriu gyventi taip, kad kiekvieną rytą pabusčiau džiaugdamasis nauja diena: darbu, į kurį kasdien vykstu, draugais, su kuriais praleidžiu turiningą laisvalaikį, ir aktyviais užsiėmimais, kuriuos dievinu. Apskritai, šiandieniniam žmogui net ir džiaugtis reikia išmokti...

– Su kokiais sunkumais susidūrei emigracijoje?

– Kiekviena pradžia yra sudėtingesnė nei pati eiga. Tam reikia jėgos, drąsos ir noro stipriai atsispirti iš stovėjimo būsenos, o tada – kantrybės ir pastangų valdyti ir išlaikyti įgytą greitį.

Patirti sunkumai... Apie juos kiekvienas žmogus galėtų parašyti didžiausią ir storiausią knygą, bet viskas laikina. Visuomet stengiuosi sau priminti tokį posakį: „Mano gyvenime pasitaikė daugybė bėdų, bet tik kelios iš jų – tikros.“

– Išgyvenimais nesi linkęs dalytis. Esi amžinas optimistas ar tiesiog nemėgsti skųstis?

– Iš tikrųjų stengiuosi kuo mažiau skųstis. Negatyvumas – lyg virusas, jis perdaug lengvai persiduoda, nesinori juo užkrėsti kitų, nes tada visi aplink tik bėdos ir verkšlens. Kam to reikia?

– Pakalbėkime apie Londoną. Kuo šis miestas tave žavi?

– Galėčiau vardyti ir vardyti: nuo jaukių įvairaus stiliaus kavinukių ir barų, didelių parkų, gražių gatvių, nuostabios architektūros, parodų gausos, išskirtinių galerijų ir renginių iki įvairių kultūrų ir stilių žmonių, vingiuotų kanalų su pasivaikščiojimo takais ir... lapių gatvėse. Man jos labai patinka!

Šis miestas gali suteikti daugybę galimybių, jei sugebėsi adaptuotis ir įsilieti į jo ritmą.

Aš myliu didmiestį ir judesį jame, o kai labai pasiilgstu žalumos, bėgu į gamtą.

– Kokia veikla Londone užsiimi?

– Šiuo metu dirbu Jungtinėje Karalystėje lyderiaujančioje kompanijoje, kuri įrenginėja modernius biurus. Darbas joje atsakingas ir įdomus, nes tenka bendradarbiauti samdant įvairias kompanijas bei vykdant didžiausius projektus ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir kitose pasaulio šalyse.

Prieš keletą savaičių pradėjau darbinį iššūkį naujų technologijų kupiname „Google/Youtube“. Esu atsakingas už kompanijų tiesioginius vykdomuosius darbus: jų seką ir projekto programos vykdymą, kokybės kontrolę, darbų saugos užtikrinimą.

[1713]

– Kuo žavi ši pasirinkta sritis?

– Kauno technologijos universitete esu baigęs siuvimo ir dizaino technologijų studijas.

Pirmus du kursus visi studijavome techninius mokslus, jie suteikė stiprų pagrindą bei daug žinių, kurias naudoju dabartiniame darbe. Ypač braižybą, nes kiekvieną dieną susiduriu su brėžiniais, o jų skaitymas ir supratimas – itin svarbus.

Visada norėjau studijuoti tai, kas susiję su sportu, tad pirmasis bandymas buvo Kūno kultūros akademija. Nors ir labai gerai išlaikiau fizinio pasiruošimo testus, tačiau dėl sveikatos patikros neprileido prie stojamųjų. Buvo gana keista, nes karinei tarnybai tuomet tikau.

Po dviejų kursų išėjau akademinių atostogų, o grįžęs po metų, jau įpusėjus mokslams, buvau priskirtas Siuvimo ir dizaino technologijų studijoms.

Na, ir ką... Smagu: kurse vien merginos, visos draugiškos ir linkusios man padėti pasivyti praleistą kurso pradžią...

Be to, vėliau užsimezgė ryšiai su įmone „Tuta“, kuri kuria ir gamina sportinę aprangą, – buvau patenkintas, nes veikla, nors galbūt ne tiesiogiai, bet siejosi su sportu.

– Kaip leidi laisvą nuo darbų laiką?

Laisvalaikis dažniausiai – aktyvus, su draugais. Mėgstu keliauti, iškylauti.

Neturiu vieno hobio, turiu jų daug, tad pagal nuotaiką nusprendžiu, ką veiksiu. Visapusiškumas suteikia galimybę pažinti naujas sritis, užmegzti naujų pažinčių ir išbandyti save naujose veiklose.

[1716]

[1717]

[1718]

Sportas mano gyvenime – itin svarbus, aš tikiu, kad sveikame kūne glūdi sveikas mąstymas.

Esu krepšinio ir kitų įvairiausių sporto šakų fanas: mėgstu ir stebėti, ir išbandyti pats. Po aktyvios treniruotės jaučiuosi tos dienos nugalėtojas.

– Mėgsti keliones. Kur yra tekę pabuvoti?

– Esu aplankęs keletą Šiaurės Amerikos valstijų. Teko apsilankyti ir Tolimuosiuose Rytuose. Labai gerai prisimenu tam tikras detales ir vaizdus iš Turkmėnistano ir Uzbekistano, nors buvau ten būdamas vos 5-erių metų. Nemažai keliauju po Europą.

Stengiuos keliauti ir pažinti Jungtinę Karalystę. Labai džiaugiuosi, jeigu ką nors aktyvaus pavyksta nuveikti kelionėse, pavyzdžiui, kad ir išsinuomojus dviratį pasivėžinti miesto gatvėmis. Tiesa, dalis išvykų būna specialiai organizuotos aktyviai veiklai.

Išsitepus kremu spindėti ant gultų prie baseino – ne man. Gal vėliau, kada nors...

– Esi „Sparta BC“ krepšinio komandos vadovas ir, atrodo, ši veikla tave smarkiai įtraukusi.

– Mano širdyje krepšinis visada tūnojo, tačiau pradžioje organizuodavau susibūrimus pasižaisti vos kartą per savaitę. Vėliau susirinko potencialus krepšininkų mėgėjų būrys – visi norėjome pajusti varžybų skonį. Taip ir gimė nauja komanda.

„Sparta BC“ komandą įkūriau prieš ketverius metus: rūpinuosi jos veikla, kasmet dalyvaujame „Britanijos Lietuvių krepšinio lygoje“ (BLKL) ir jos turnyruose.

Trečiadienio vakarais per treniruotes ir savaitgaliais per varžybas ši komanda tampa mano šeima.

[1715]

– Dažnas gyvendamas svetur jaučiasi vienišas ir skundžiasi, jog artimą žmogų surasti itin sunku. Pats esi aktyvus, kokį žmogų įsivaizduoji šalia?

– Mane žavi, moteriška, aktyvi, drąsi, pasitikinti savimi ir darbšti moteris. Esu šiek tiek išrankus, bet tik todėl, kad žinau, kokio žmogaus noriu šalia.

– Ar tai reiškia, kad esi vienišas?

– Nesu vienišas, turiu daugybę draugų... (juokiasi – aut. past.)

–... ir sfinkso katiną!

Meilė gyvūnui kartais gali būti stipresnė nei žmogui. Su Romeo mus sieja stiprus tarpusavio ryšys, jis – mano vaistas nuo kasdienių rūpesčių. Grįžęs namo atsisėdu fotelyje kartu su katinu ir pusvalandžiui susmeigiu akis į vietoj televizoriaus pastatytą citrinos medelį.

Pamirštu darbą, nuovargį, pasikraunu energijos ateinančiai naujai dienai.

[1714]

2015 11 06 07:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt