šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Lituanistinė mokykla laimėjo Britų akademijos apdovanojimą
tiesa.com

Lapkričio 27 dieną Lietuvos ambasados Londone patarėja Gitana Kilinskaitė dalyvavo Britų Akademijos organizuotoje mokyklų, mokančių užsienio kalbų, apdovanojimų ceremonijoje.

 Iškilmingos ceremonijos metu buvo apdovanoti 13 nugalėtojų, išrinktų iš 159 Jungtinėje Karalystėje veikiančių mokyklų, pristačiusių užsienio kalbų mokymo ir mokymosi projektus. Prestižiniu apdovanojimu džiaugėsi sėkmingai Londone veikianti lituanistinė mokykla „Švyturiukas“ (EC „Lighthouse“). Joje mokosi virš 200 mokinių.

„Džiugu, kad lituanistinės mokyklos vaikus moko lietuvių kalbos, istorijos, mūsų tautos tradicijų. Jos taip pat aktyviai dalyvauja Britanijos institucijų skelbiamuose projektuose, konkursuose. Mokiniai supranta, kad įgytos žinios ir pasiekimai yra vertinami daugiakultūrinėje aplinkoje ir neabejotinai svarbūs jų ateičiai“, - sakė G.Kilinskaitė.

Britų Akademija kartu su dienraščiu „The Guardian“ kalbų apdovanojimų programą įsteigė 2011 metais, jos tikslas – skatinti naujovišką ir kūrybišką užsienio kalbų mokymą Jungtinėje Karalystėje veikiančiose mokyklose. Šių metų lapkričio mėnesį Britų Akademija surengė nacionalinį kalbų festivalį, kuriuo buvo siekiama pabrėžti Jungtinės Karalystės daugiakultūriškumą bei paskatinti užsienio kalbų mokymąsi, atnešantį ne tik akademinės, bet ir kultūrinės bei ekonominės naudos.

Ambasados duomenims, Jungtinėje Karalystėje veikia apie 40 lituanistinio švietimo įstaigų.

2013 11 28 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt